pilostta

Hrozí mi nějaké nebezpečí, pokud se dívám pod vodou v moři, nebo mě jen budou štípat oči?

Koukání pod vodou

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Hrozí mi nějaké nebezpečí když se dívám pod vodou v moři nebo mě jen budou štípat oči ??

Nejlepší odpověď
Kepler

Při krátkodobém koukání v mořské vodě nebezpečí nehrozí, její slanost je jen o něco větší, než u slz. Spíše hrozí nebezpečí vniknutí mikroskopických částeček pod víčka (plankton, zvířený kal) a možnost zánětu spojivek. Bez potápěčských brýlí ovšem koukat pod vodou nemá smysl, na toto optické prostředí není lidské oko uzpůsobeno a vše je velmi rozmazané.

Další odpovědi
Arne1

Na to štípání si časem zvykneš. Jako malý kluk jsem tak v Bulharsku lovil škeble. Jenom byl problém, že jsem pod vodou nepoznal zda je to škeble nebo kamínek – všechno byly jen fleky.

Dochy

Mořská voda by měla být šetrnější než naše rybniční či bazénová. Je jisté riziko že se Ti do očí dostanou nějaké breberky, ale ty se tam můžou dostat i při normálním koupání. Co se vidění týče, jo výhled je poněkud zkreslenej, ale moje zkušenost alespoň z bazénu je, že vidět tam je. Zkušenost z moře (u pláže 😉 ) je taková, že je tam tak kalno, že člověk stejně uvidí ho…