Honza016

Kopie občanského průkazu

Dobrý den,

pracuji v nezizkové organizaci, na pracovní pozici ekonom. Jeden z pracovních úkolů je mj.správa bankovního účtu společnosti.
Banka mě asi po roce požádala, aby všichni pracovníci co mají umožněný vstup na účet společnosti dodali co nejdříve kopii občanského průkazu ze souhlasem pořízení pro vnitřní potřebu banky (v době, kdy jsem nastupoval jsem vyplňoval různé bankovní žádosti o přidělení hesla na účet atd). Na účet má možnost nahlížet cca 5 osob.

Banka se hají zákonem 253/2008. Má však skutečně možnost požadovat kopii občanského průkazu?? Není porušen zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů?? popř. jiný zákon. Osobně nechci zbytečně podávat osobní informace bance o svým podřízeným a nadřízeným
Děkuji za odpověď

Jan Staroba

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, banka má právo požadovat kopie OP všech disponentů. zákon 101/2000sb. porušen není. Vy sám jste podepsal tento souhlas s poskytnutím údajů a tento souhlas podepsali i ostatní disponenti. jinak by nemohli být disponenty.
Já mám účet a když jsem chtěl platební kartu pro manželku, první co bylo, podepisovala souhlas s osobními údaji.