Berušinka

„Kopečkování“ rýže

V restauracích Vám rýži naservírují do uhledných kopečků, děláte to tak i doma? Já si dřív také dávala tu „práci“, teď na to „prdim“ a normálně to „rozčochrám“ – dřív to stydne a stejně to doma nikdo neocení =D … kvůli návštěvě bych to asi „kopečkovala“, ale normálně ne.
Koukala jsem se do lišty, nic takového tam nebylo, tak se ptám =)

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano dělám kopečky, pěkně to vypadá a i oko se potřebuje najíst

Další odpovědi
Alesh

Roztrhnu pytlík a vysypu … jakýpak s tím s*aní, milá paní! 🙂

barnajka

Jsem na tom podobně, Berušinko :) Když kuchtím jenom pro sebe, s kopečkováním se nezdržuju. Pokud chystám jídlo komukoliv druhýmu, s těma hromádkama si klidně vyhraju a nevnímám to jako nějaký vopruz. Ale ty kopečky dělám spíš jen u rizota. Nebo když máme rýži jako přílohu ke kuřeti atd. Pokud je k rýži nějaká omáčka, je lepší, když nekopečkuješ a pěkně to „rozčochráš“. Do kopečku totiž ta omáčka nepronikne, kdežto do rozčochrané rýže jo :)

baghira

většinou kopečkuju – klepnout to na talíř šufánkem není žádná práce navíc, to spíš to rozhrnování.

arygnoc

kopečkuji.

jím i očima.

VampGirl

Já taky „kopečkuju“. 🙂 Líbí se mi, jak to vypadá.

coco

Kopečkuji a potom „rozčochrám“. Bože, co je to za výraz? Podobá se to slovu rozchrochtám…:)))