Avatar uživatele
anonym

Kontrola nemocenské

Chci se zeptat, jak to je když je člověk na neschopence a může ho přijít zkontrolovat z OSSZ..Mají nějakou vyhrazenou dobu na kontrolu?? víkendy apod.? a co se týče času? dle mého si myslím, že Vás nesmí chodit kontrolovat po 22h, což je noční klid, ale zajímalo by mě od-do je nějaká časová doba, kdy by vás neměli chodit kontrolovat? děkuji za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5053 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Myslím, že nejsou limitováni žádnou dobou, kdy provedou kontrolu. Ale vy přeci nejste nemocen(nemocna) jen v době od-do, ale po celou dobu trvání pracovní neschopnosti. Nebo se mýlím?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kájina

Jsou limitováni od 7 h do 22 h a to včetně víkendů. Můžou chodit už od 1.dne nemocenské ( i když je to neplacenné ).Když tě doma nenajdou, musejí ti nechat písemný vzkaz, ať jim zavoláš a obhájíš se, kde jsi byl. V tu chvíli je dobré zavolat doktorovi a zkusit se ještě domluvit s ním na aliby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alexandra

Dobu asi přesně určenou nemají,ale od 22.hodin,kdy je noční klid Vás kontrolovat zřejmě nemůžou,protože spíte a nemusíte otevřít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Žádný zákon neupravuje podmínky kontroly dodržování léčebného režimu ve smyslu „od kdy, do kdy se smí kontrolovat“ , ale zákoník práce pamatuje ve svých výkladových ustanoveních (§ 13 odst. 5 a v § 14 odst. 1) na toto:

  • výkon práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiného účastníka pracovněprávního vztahu a nesmí být v rozporu s dobrými mravy

Kontroly by proto například neměly být prováděny v noční době, a podle mého názoru ani v brzkých ranních hodinách.

Takže žádný přesný čas není stanoven a v případě kolize názorů, bude muset rozhodnout soud podle konkrétních zjištění…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast1h3.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Za mnou přišli večer o půl desáté nebyl jsem doma.Stálo mi to 450 kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
puldolar

Zajímalo by mne co by se dělo, když je někdo rozvedený, tudíž sám doma a má chřipku s horečkama kolem čtyřicítky. Sám jsem to zažil a byl problém pro mne dostat se na wecko, natož hbitě přiběhnout otevřít kontrole, která by samozřejmě zajásala, že někoho nachytala. Tohle nikdo neřeší. Když můžu dorazit za pět minut ke dveřím, déle se čekat asi nebude, tak jsem zdravý a ne nemocný ne? Kde je logika?

před 4971 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek