sesednizkola

Konci hasici po zasahu smena nebo musi dal pokracovat?

Rekneme, ze treba nastoupi do prace a maj nejakej zasah dost narocnej, tak musi pak na dalsi, kdyz prvni zasah trval treba 6 hodin a dalsi je treba 5 hodin, a pak zase znovu za jednu sichtu, nebo ho pak poslou domu? Kdo ho pak zaskpci, jesti ho poslou domu? Pry delaj 24 smeny.

Pro blbce, nastoupi do prace, jde na zasah kde se lopoti 4 hodiny az pada na hubu, pak dalsi zasah stejny, do konce sichty 12 hodin jeste, muze domu nebo musi zase jet dal? Odpovidejte prosim jen hasici, at jiz soucasni nebo byvali a lidi co o tom neco vi.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, směna hasiči/ům ukončením zásahu nekončí…
___
Jak by sis to asitak představoval – hasiči zasáhli, jeli domů – ne než nastoupí další směna, nehasí se???
😉
Hasiči končí směna

  1. pravidelným koncem (pokud se ´nic neděje´)
  2. rozhodnutím velitele zásahu (pokud zásah překrývá běžnou dobu směnování)
  3. rozhodnutím velitele zásahu v případě zranění (pokud jde o ty ´horší´ případy)

___
Odlehčeně řečeno – hasiči maj stříkačky, ale píchačky pro ně neplatěj…
😉
_____________­___________________
Ad „pro blbce“ – „musi zase jet dal“…!
Hasič je ´dobře´ placená práce – za dobré vzdělání, extrémní nasazení, ochotu/schopnost se ´věnovat´ – a schopnost fungovat i v podmínkách, které ´normální´ lidé ani nechápou…
___
A ne, nejsem hasič…
Mám jen jednoho hasiče v relativně blízkém příbuzenstvu (o generaci mladšího) – a to, co on prožil, já si ani nepředstavoval v nejbujnějších pubertálních ´heroistických´ snech…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Počet zásahů během směny nehraje roli.

led

Hasiči slúžia smeny v prípade zásahu aj presčas to znamená, že aj v poslednej minute smeny je stále v službe a musí na vyhlásený zásah. To, že už absolvoval počas smeny zásah, nemá vplyv na dĺžku smeny. Platí to nielen u profesionálnych hasičov, ale aj v prípade dobrovoľných hasičov.
pre obyčajného človeka, nie pre právnika – je to práca s presne určenou pracovnou dobou, ktorú v prípade potreby možno predĺžiť, ale nie skrátiť. Dôvod na skrátenie služby môže byť mimoriadna udalosť v rodine, pracovný úraz či iný zdravotný dôvod nezlučiteľný s výkonom práce, iný dôvod napríklad vyšetrovanie Políciou a ďalšie. Určite nákup banánov a potravín do domácnosti nie sú dôvodom na skrátenie služby.

chachar1922

Ja to napisu obrazne.
Jedna smena ma dva tymy. Jeden tym jede k zásahu. Potom ho po nekolika hodinach vystrida druhy tym. (pripadne.)
Koukni na odkaz.

Zdroj: http://www.hzscr­.cz/clanek/vy­kon-sluzby.aspx?q=Y2hud­W09Mw%3D%3D

Nakobyl

Protože jsem blbec, tak nemám odpověď

lexx

ne, odjedou do hospody doplnit hasivo

honza19hk

U HZS a některých HZSp např.HZS SŽDC je směna 24 h., zásahem šichta fakt nekončí.Leda v případě že se směna protáhne i po sedmé raní kdy je střídání směn,pak je daná jednotka vystřídána novou směnou. Pokud je to nějaká závažná událost pak může být jednotka na místě ponechána i déle.za přesčas má navíc určitý počet hodin.

da ny ,máš to blbě, u HZS se slouží 1 den 24,pak máš 2 dny volno.viz http://smeny.po­zary.cz/

U JSDH to funguje malinko jinak, pokud nedrží pohotovost tak je svolána na zásah a po zasáhu se vrací domu popř na hasičku, pokud nemá další výjezd. Jen s tím rozdílem že dobráci to dělají dobrovolně a nejsou za to placeni. I přesto je jejich úroveň a připravenost velmi vysoká.taky jsem dobrovolný hasič.

da ny

Hasiči jsou ve službě/ práci 4 dny po dobu 24h (vůbec nejdou domů), pak mají 4 dny volna..... stále dokola, pokud nenastane nějaká výjimečná situace.
To jsou ve službě všichni, kdo mají ruce a nohy.