Jak dlouho se v Praze, ve středověku nechávali nepoctiví řemeslníci pod vodou, když je máchali v koši ve Vltavě

Nejlepší odpověď
Drap

ASi nebyla pevně stanovená doba. Hodinky neměli, takže by byl i problém s měřením. Dělali to tak nějak odhadem. Někde jsem četl, že to mohlo trvat poměrně dost dlouho. Koš však nenechávali na dlouho podvodou, ale střídavě ho ponořovali a vytahovali.

Další odpovědi
hanulka11

např. pekaři,ale bylo tomu u všech řemesel podobně

Koš býval v Praze na kamenném mostě po levé straně, když se jde do Menšího města.Byla tam dlouhá páka, jako bývaly na silnicích u mýta a na konci, který nad vodou vyčníval, byl zavěšen koš z latí.Ve dni tržní, když lidí přes most šlo nejvíce, postaven pekař do koše obličejem k lidu, a tak státi musel hodinu nebo dvě.Někdy přivěšen mu na krk bochánek jeho, někdy pohroužen do vody a puštěn........dál čti v odkazu

Více zde: http://www.chle­boradce.cz/his­torie-pekare-ceskeho/

led

Doplním Drapa,
Doba ponoru bola stanovená len do poloutopenia. Počet ponorení bol v závislosti na miere podvodu. Pokiaľ bol podvedený mešťan, bolo to kratšie než napríklad vyšší šľachtic. Aj vtedy platilo (asi ako dnes) veľkosť viny je závislá na postavení podvedeného.