Válek Petr

Jak na nepoctivého řemeslníka?

Zaplatil jsem zálohu na rekonstrukci bytu a nechal si převzetí částky potvrdit od řemeslníka na příjmový doklad. Kutil udělal ale pouze cca 40% dohodnutých prací a už se neozývá, telefon nebere, prostě nekomunikuje.

Jak mám nyní postupovat?

Lze se obrátit na PČR?

Odpovědi
hapiky

Pokud není smlouva o dílo, je to práce pro právníka.
Důležité je poslat tři výzvy k dokončení díla doporučeným dopisem, anebo výzvu k vrácení peněz, nebo části peněz za poskytnutou zálohu. Pokud nekomunikuje je na řadě právník nebo policie.
Pokud je ve smlouvě uvedeno, zálohy předem po dílčích vykonaných pracích, musíte složit další zálohu, anebo žádat o zrušení smlouvy o dílo. Smlouva o dílo může být také ústní, je ale více riskantní a těžce se dokazuje.

ivzez

PČR v tomto nepomůže.
Co máte sjednáno ve smlouvě o dílo?

hapiky

Ivzez: Policie musí konat, protože jde o podvod.
Vytáhnout z někoho peníze za určitý příslib služby, která nebyla následně vykonaná, je vcelku jasné i pro neprávníka.