annas

Komu se nabízí sele, má mít připravený pytel. Je umění přijmout dar? Nebo se víc počítá myšlenka darovat, ne sám dar?

  1. Dánské přísloví Tajenka křížovky z Magazínu přílohy MF Dnes
  2. Zdroj: https://citaty­.net/temata/dar/?o=ne­w&page=3 .

Publius Syrus – upraveno

3. Zdroj: https://citaty­.net/temata/dar/?pa­ge=4

Henry Van Dyke – upraveno

Obrázek https://pixaba­y.com/illustra­tions/pig-farm-piglet-animals-cute-pigs-3961588/

-
Jste spokojení s dary k různým příležitostem, nebo stačí, že si na vás někdo vzpomněl, tedy myšlenka?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to tak. I přijetí daru je svým způsobem umění.Co se počítá? Bude záležet na tom, kdo a při jaké příležitosti to počítá a jak má nastavený žebříček hodnot. Kdo umí více dávat než přijímat, je nejméně dvakrát tolik obdarován a je mu dobře na duši.

Další odpovědi
aliendrone

Je to VELKÉ umění. Především v rozlišení darů „aby se neřeklo“ od těch „upřímných se snahou potěšit“, jakkoliv reakce navenek je stejná. :) ;)

Přímo mě DĚSÍ představa seriózně myšleného daru se snahou potěšit, kdy VÍM, že dárce USILOVNĚ přemýšlel (a třebas i sháněl) nějakou hovadinu v domění, že „mne potěší“. Nácvik „upřímného nadšení“ před zrcadlem je prostě nezbytný, chjo…

zjentek

Přijmout dar bude přirozené zejména pro ty, jenž dary až dětinsky těší. A pokud bude přirozené dar přijmout, bude přirozené i dáti. Myšlenka může být veliký dar, ovšem třeba já mezi myšlenkou a dárkem rozlišuji.

Nač se chovat nonšalantně, jsme- li obdarováváni, když v ohledu k darujícímu nemůže být nikterak těžké volit infantilní reakce? Fakt musíme být dospělí i v dospělosti? Je to předpis? (;