zjentek

Komu mráz hodil vidle do úrody?

Na Prajzské vše kvetlo tak brzy, heč, že bylo letos po odvětu ještě před mrazy. Žádná hojná plodnost se sice nekoná, bo nebyly včely, ale mráz květy nespálil, bylo už po nich dřív, než dorazil.

Mně jediné co odešlo do kopru, tak kiwi. Usychá. Mráz ho spálil totálně a komplexně. A šeřík. Mráz jeho květy spálil tak, že sotva po rozkvětu hnědnou jako při odkvětu. Co už, každý máme něco 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Přeji vám nervy ze železa a neztrácet nikde hlavu.

Mně se zdá, že i ti velkopěstitelé si jaksi přisazují či nadnášejí, když tvrdí, že mráz je připravil o peníze. Přece o ty je jako obvykle později při nabídce vlastních výpěstků připraví řetězce svou politikou a dodávkou ze zahraničí.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože jsem zodpovědný bylinkově-truhlíkový latifundista jednak, druhak jsem v Práglu, tak mám nějaké mrazíky (Je ti teplo zjentečku? 😉 ) na háku (kdyby něco, tak stačí přes truhlík natáhnout mikrotenfólii, bylinky se mrazů nebojí!). ☺

Praha má zvláštní mikroklima, je VELKÝM producentem tepla na relativně velké ploše. To se projeví tak, že je zde v zimě cca o 5°C více, než ve zbytku republiky. Stačí ale zajet kousek za Prahu a BRRRR, to je najednou zima (a země je dokonce občas posypaná divnou bílou věcí), že by z toho chcip i větší cyp, než zjentek. 😉😂

Zato v létě je PEKLO, hromady kamení (budovy) a rozlehlé asfaltové plochy výborně akumulují sluneční žár. V noci doslova cítíš, jak to všechno sálá. A než se to vysálá (zchladne), tak už o5 Sluníčko na obloze a DALŠÍ OHŘEV! 😢

NJN, všude mají NĚCO. Na Prajzské mají ZJENTKA, tam to musí být CELOROČNÍ očistec pro každou (nejen) zjentkovu dámu (i NEDÁ MU), muehehehe! 😉 😂 😂

Další odpovědi
jirka F

U nás v Orlických horách nic moc jabloně vykvetla ale po tom mrazíku mno nic moc květů nezůstane škoda velká škoda.

paul1

U nás to zatím postihlo jen meruňku, má jen pár plodů. Dnes jsem v TV (myslím ČT24) zachytil část rozhovorů sadařů s ministrem, mluvili o škodách ve výši 1 miliardy.

Dochy

Žena naříká že květy vína jsou komplet v háji, kiwi má černé komplet listy (já ji tady do zahrádky moc nelezu). U mamky jsem ještě o víkendu obdivoval krásně kvetoucí jabloň kde jsem v zimě dělal poněkud radikálnější řez. Bojím se tam teď jet…