Martina44

Komu mám dát přednost, když jedu z vedlejší silnice?

Já vím, že záleží, jestli pokračuju na hlavní či vedlejší a jestli doprava,doleva či rovně, ale potřebuji, aby mi to někdo vysvětlil.

Nejlepší odpověď
mosoj

Všem na hlavní.

Další odpovědi
mojitek

tak pokud víš,že TY jsi na vedlejší,tak je křižovatka označena informativní cedulí kde vidíš která je hlavní a která je vedlejší. Ty musíš v prvý řadě dát přednost těm co jsou na HLAVNÍ. Jinak pokud jsou auta na vedlejší-anebo křižovatka není označena -čili když třeba nevíš ktera je hlavní a která je vedlejší,tak přednost má ten co jede ZPRAVA. PS: vlak má vždy přednost… :D

Dochy

Jak píše Mojitek. Ještě bych přidal – při odbočování vlevo dáváš přednost protijedoucím.
Takže jestli se nepletu (doufám, že ne)

  1. Přednost má vůz s absolutním právem přednosti jízdy (modrý maják)
  2. Přednost má ten, co jede po hlavní. Pokud jedou proti sobě a kříží si dráhu, tak ten co odbočuje vlevo čeká
  3. Na silnicích stejné úrovně platí přednost zprava, Kdo odbočuje vlevo dává přednost protijedoucímu