Magix.cz

Proč mají nárok na bonus OSVČ, jichž se dotkla koronakrize, a zaměstnanec, jemuž sníží zákl. plat z téhož důvodu, ne?

Odpovědi
Alesh

Zeptej se Schillerové, proč to takto uplácali. Jinak ta „pomoc“ OSVČ je v reálu spíš fraška než reálná pomoc a nemám to z jednoho zdroje, ale přímo od těch OSVČ.

Zvidatel

Nárok na bonus mají hlavně ty OSVČ, kterým bylo znemožněno vykonávat jejich výdělečnou činost nebo byla jinak omezena, kvůli opatřením spojných s COVIDem.
OSVČ na tom bývají často nejhůř, jako v krizích, jsou to drobní podnikatelé, kteří sami musí pracovat na sebe, velmi často bez zaměstnanců nebo jen pár v nějakém malém podniku. Jejich zisk může být asi tak velký, jaký mají zaměstnanci plat. Může být i větší, ale i menší – a tak to má plno živnostníků. Sotva vystačí na ten měsíc. A jestli je jim pozastavený veškerý provoz nebo nějak velmi omezen, tak jsou celkem v háji.
Taky jak kdo, každý to může mít jiné, ale od toho jsou ty podmínky, které musí splnit, aby mohl čerpat ten bonus.