Avatar uživatele
Bronzový

Kolikrát lze změnit pohlaví?

Zaměstnanec položil otázku, cítím se jako žena když se nechám přeoperovat a třeba po pěti letech již to nebude ono nechá se vrátit původní pohlaví.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Palpatine se mýlí... Tento proces udělají spíš právě obráceně, tedy ženě v mužském těle a naopak. Nikoli těm, kdo prostě chtěj být obráceně... Ten proces taky trvá hodně dlouho. Tělo a mysl prostě NEJSOU jedno.

Ale k dotazu: Opravdu je to proces nevratný. Teda... maso by možná i šlo, ale rozhodně ne funkčnost. Ona i první změna s tou funkčností má problém...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dost možná bude má odpověd kritizována nebo smazána, ale dle mne 0x, protože dle mě je muž změněný na ženu je jen muž s uřezaným penisem a naopak. To není žádná změna pohlaví, je to jen dobrovolná kastrace.


Avatar uživatele
Zlatý

Otázka se opakuje. Už jsem jednou připomněla pořad Tabu, který kdysi v TV uváděl MUDr. Šmucler. Vystupovali v něm jedinci, u nichž se projevila určitá odchylka či úchylka - kontroverzní jedinci. Někdy ukázali i svou tvář.

Jednou v "budce" seděla žena, která změnila své pohlaví. Vyprávěla, co všechno musela podstoupit včetně přidaného "penisu." Tehdy takových případů nebylo hodně. Je to nevratné.

Vlastní zkušenost. Do školy chodila žena, která vypadala jako muž, nakrátko ostříhaná, mužská postava a hlas. Na určitou dobu přerušila studium - šlo o dálkařku - po 3 či 4 letech přišel do školy dopis ze Sexuologického ústavu, že dotyčná změnila pohlaví a je z ní muž.

Samozřejmě původní jméno (neuvádím skutečné) bylo např. Josefa Nováková, změnila si je na neutrální Jožka Nováků. Takže začínala jako žena, končila jako muž. Podstoupila hormonální léčbu, dala si odstranit prsa, došlo k rekonstrukci penisu atd.

Je to nevratné. Samozřejmě nemohou mít děti. Vím, že před změnou pohlaví s nimi psychologové a lékaři hovoří, zda chtějí své pohlaví změnit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Tak jsem na toto téma měl diskuzi o dvě generace se starším a ten se vyjádřil, tak o toto jsme byli v mládí ochuzeni, nýní je opravdu nádhera krása pohledět a absolutní svoboda

Avatar uživatele
Pokročilý

Palpatine

Edisone tedy nevím jak u vás, ale u mne je to jen jedinec pohledově stejný k pohlaví, ke kterému see řadí. Ale jak můžeme označovat za ženu někoho kdo byl dříve muž, když po změně nedokáže splnit účel daného pohlaví? A to zplodit potomka. A to, že u něj začnou převažovat ty "správné" hormony a má prsa a ženský hlas z něj ještě nedělá ženu. Ale je to jen můj názor.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Problém je v tom, že on se právě řadí k pohlaví opačnému. Jde o to, že v těchto případech jde o to, jak se kdo cítí, nikoli jak vypadá. S tím rozmnožováním pak naprosto souhlasím, ale to je věc, kterou nám poněkud nepořísluší soudit. Je každého soukromá věc, jestli se hodlá nebo nehodlá množit. Co z někoho dělá muže, resp. ženu? To jak vypadá, nebo jak se cítí, jak se chová a podobně? Mě se to taky hnusí. Na druhou stranu je to opravdu každého vnitřní záležitost a když má jakousi možnost se s tím i na venek srovnat, je i to jen a pouze jeho vlastní věc.

btw... zrovna teď takovým procesem prochází soused... Ukazoval mi fotky... Jsem ho s tím "vyhodil", popřál mu hodně štěstí, když mu to pomůže, ale že je mi to úplně ukradený... :-D Já se s ní(m) rozmnožovat nehodlám...

Avatar uživatele
Pokročilý

Palpatine

Ale chápu, že je to diskutabilní téma a každý má jiný názor. Já osobně proti změně pohlaví nic nemám. Je na každém co si bude se svým tělem dělat. Ale nechápu proč bych měl takového jedince uznat za plnohodnotného zástupce svého pohlaví, když plnohodnotný z biologického hlediska rozhodně není. Celá ta přeměna slouží spíše jen k uspokojení mysli, ale taková člověk si stejně musí být stále vědom toho, že ze 100% to nikdy nebude a že děti si udělat taky nemůže.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Nemusíš ho přeci uznávat za cokoli.. Dokonce ani za biologickou entitu... Tak se k tomu stav... vlastně.. jak chceš. :-D Víš.. ono i to uspokojení mysli má svůj význam... A buď si jist, že si jsou svých omezení velmi hluboce vědomi... Možná víc, než my jsme si vědomi své vlastní osobnosti.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2343
Zlatý mosoj 1661
Zlatý marci1 1634
Zlatý annas 1606
Zlatý Kepler 1124
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 846
Zlatý briketka10 795
Zlatý quentos 795
Zlatý ivzez 698

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.