Mr.Jan

Kolikrát do měsíce by se měla zalívat orchidej?

Nejlepší odpověď
GM

Podle potřeby když je substrát vyschlý, odhadneš potěžkáním. Jednou za měsíc je namáčím do vody s hnojivem.

cappuccino

Orchidej je nejlepe postavit v kvetinaci na nejaky kaminek nebo spunt, aby kvetinac nestal ve vode. Pak kazdy tyden dodat 2 lzice vody a jednou za 2 tydny namocit kvetinac na pul hodiny do vody, aby nasakly koreny.
Jinak obcas hnojit kavovym roztokem anebo dat do vody kapku jodu, vyvaru z cesneku. Ale opatrne, aby se nespalila. Na netu je stpousta tipu na pestovani orchideji.