zzzlatokopka

Kolika nejvíce rychlostní manuální převodovka se montuje do osobních aut?

U autommatu se montuje už devítikvalt, ale u manuálů vím pouze o šestikvaltu.

Víte o nějakém os. autě s manuálním řazením, v kterém by bylo více než 6 rychlostních stupňů?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Sedmistupňový manuál má třeba nové Porsche 911.

Další odpovědi
gecco

Mně šestikvalt – zatím, úplně stačí, jen by šestka mohla být delší…
😉

honza19hk

třeba 6 když má auto i redukci tak máš 14 kvaltů.

zzzlatokopka

Ten 7kvalt už jsem našla, zvláštní řazení, ale zvykla bych si:-)))
http://www.au­tojournal.cz/wp-content/upload­s/2012/06/7spBMW_1­.jpg

Michal P

To řazení je úplně normální. Jen se jim to nevešlo na výšku, tak to schéma nevypadá zrovna konvenčně.

setapouch

Jo, Porsche 911 je slušné přemlouvadlo na zvykání si :D

Michal P

Akorát tady byla řeč o BMW.