Angi-Shy

Kolik znáte podstatných českých slov, které začínají na HŘ-?

např hřebík, hřmění, hřeben atd?
Jen tak mě to napadlo ze zajímavosti a z nudy, haha

Nejlepší odpověď
Lamalam

Hřib, hřad, hřbet, hřbitov, hřeb, hřebec, hřebčín.

Další odpovědi
quentos

„Podstatná slova“? Neznám. Ale jestli se myslí podstatná jména… hřbet, hřídel, hřích, hřeben, hřib, hřeb, hřebík, hřebec, hřad, … pokud se počítají i vlastní/místní jména, tak ještě Hřensko.

Drap

Hříbek, hřeblo

anonym

Ještě tu nezaznělo hřmění.

marci1

Třeba: hřeb, hřbitov, hřebeček, hřebíček,hřib, hřivna, hříbě, hřiště, hřích, hřídel, hříva, hříčka, hříšník, hřeben, hřbet. 🙂

zjentek

Hřezlo (nejspíš čerstvý vnitřnosti ve sněhu) -))