Avatar uživatele
Bronzový

Kolik znáte lidí ze svého okolí, kteří si před sebou životem tlačí kuličku křivd?

Jako třeba Goebbels který napadal na nohu, tak si pěstoval ručičky a řeč, mstil se na lidech.
Jako pár odsunutých němců z Čech, kvůli čemu nás nenávidí.
Jako kolega nenávidí Slováky, rozhlasového meteorologa mluvícího slovensky, protože jeho předky slováci donutili opustit jejich zem.
Jako astmatiky nenávidící zdravé kuřáky.
Otázka pro pobavení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

lidi si myslím tlačí různý kuličky a kulička optimismu je třeba těžší než skleněnka ..ze svýho okolí znám jednoho, kterej si tlačí kuličku chlastu ..prej je lehčí než hliněnka ..;q

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pár takových lidí znám.
Každá lidská bytost je originál, má svou míru cítění a myšlení.
Proto záleží jen na jedinci,jestli jeho kulička křivd skončí zapomenutá v příkopě u cesty,nebo z ní budou doživotní okovy.


Avatar uživatele
Zlatý

Já si tlačím kuliček.. to budou jednou lidi koukat, až to na ně vybalím, to se jim protočej panenky..


Avatar uživatele
Stříbrný

Kolega má určité kariérní ambice, které ovšem neodpovídaly jeho schopnostem. Schopnosti se dají časem nabýt prostřednictvím sebevzdělání a zkušeností, ale chce to trpělivost. Kolega trpělivost nemá. Dává svoje ambice od začátku najevo, ale pokud nemá schopnosti, logicky je odmítán. Vyústí to v to, že se stává svým způsobem otravným a je odmítán čím dál nekompromisněji. Dokonce je potom odmítán už jen tak ze zvyku, i když časem nabyl zcela dostatečné schopnosti ke kýžené kariérní změně. Protože mu stále není vyhověno, prohlubuje se u něj pocit frustrace a křivdy a pak záměrně mstivě polevuje v iniciativě a výkonnosti. Z vyšších míst zcela pochopitelně se vytrácí poslední naděje, že by mu někdo kariérní postup umožnil.
Výsledkem je ukřivděný pracovník, neustále si stěžující na poměry, kterého nikdo nemá rád, protože jeho slovní projev je prakticky nepřetržitý řetěz stížností na poměry. Tím, že ho nikdo nemá rád, dále narůstá pocit křivdy - křivdová kulička.
Jak to skončí?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

lejdy.můn

Ředitel na střední škole byl od přírody takový neduživý chcípáček, s brejličkama a hláskem jako nějaká slečinka. Slyšela jsem, že v dětství byl prý snad i šikanovaný, ale nevím, co je na tom pravdy. Dokud byl jen řadovým profesorem, byl docela v pohodě. Ale jak povýšil a přičichl k moci, začala diktatura: prakticky celý profesorský sbor byl postupně odejit (nebo odešel sám)...no otevírá se mi kudla v kapse, jenom na toho podvraťáka vzpomenu. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

už teď s ním cítím, jen jestli vy mu nekřivdíte pani..

Avatar uživatele
Bronzový

lejdy.můn

A jako že by toto byla ta moje kulička křivd... tak jste to myslel, pane? No možný to je, díky za ten trkanec - budu muset o sobě popřemejšlet. ;-)
A vzkážu všem těm desítkám zapšklých profáků a studentů, ať se sebou taky něco dělají - taková smrdutá kulička čehosi, to určitě nebude nic dobrýho pro zdraví. :-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5032
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2699
Zlatý briketka10 2424
Zlatý annas 2105
Zlatý quentos 1653
Zlatý iceT 1558
Zlatý marci1 1534
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1506

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.