skaut79

Kolik zaplatím fakturu vody když teplá na budíku je 0042,2.a Studená je 0032,7 děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Od aktuálních údajů na vodoměrech je třeba odečíst počáteční stavy.
  2. Z předchozí faktury vyhledat paušály a ceny za jednotku a vynásobit spotřebou.
  3. Pokud se jedná jen o poměrová měřidla, kompletní informace podá správce objektu, jenž rozpočítává kompletní náklady včetně ztrát na přípojném místu paty objektu.

Doplňuji:
ad Pájo – údaje na "budících neukazují spotřebu, nýbrž konečný stav; spotřebu je nutno odečíst z rozdílu dle návodu výše.

Další odpovědi
anonym

V první řadě je třeba znát počáteční stav na budících, potom se provede tzv. ODEČET, abys zjistil skutečnou spotřebu za uplynulé období. Následně se spotřeba pronásobí sazbou, jaká je za určité období ve Vaší lokalitě.

Pájo

Vodoměr ukazuje m3 (metr krychlový – hovorově kubík). Zjistěte si, kolik se u Vás platí ve městě (v obci) za kubík vody a vynásobte si to.

teplé vody máte odebráno 42,2 m3
studené máte odebráno 32,7 m3
Doplňuji:
ad Dr.Axl:
Ano, máte pravdu.