Adam Doležal

Kolik váží 3 michana vajicka? Vajíčko váží cca 40–50g ale nevím jak se změní tepelnou úpravou

Odpovědi
elkon

Něco málo se odpaří.

Justin1

Taky nevím. Odstraní se skořápka, něco se při tepelné úpravě vypaří, ale na druhou stranu se taky něco přidá, protože do suchého hrnce nebo na suchou pánev se vajíčka určitě nedávají (tím spíše, pokud děláme „hemenex“ nebo lečo). Bylo by nutné to zjistit experimentálně.

da ny

Hmotnost vajec Vejce jsou řazena podle hmotnosti od nejmenších (méně než 53 gramů) po největší (více než 73 gramů). Podle velikosti S, M, L a XL.

Energetická hodnota vejce, je závislá na jeho velikosti.
Průměrné vejce (přibližně 60 gramů, hmotnostní skupina M) má ENERGETICKOU hodnotu okolo 330 kilojoulů, což představuje pouze 78 kalorií. Podobné hodnoty má třeba 100 gramů kuřete, rybího masa nebo vařených brambor.
Hlavním zdrojem energie u vejce je žloutek, na který připadá asi 75% využitelné energie.
https://www.bez­pecnostpotravin­.cz/UserFiles/pu­blikace/2014_SCS_­Vejce_web.pdf

Pro přesnou hmotnost, Vámi zhotovených míchaných vajec, použujte kuchyňskou váhu ;D

Je to praktický pomocník v kuchyni a pro věčné dietáře. Pro ty, kteří vše co jí převažují, hlavně maso. Někdo váží syrové suroviny, jiný připravené/uvařené, pro konzumaci. Nestačí jim odhad. :)
Hmotnost potravin složí, díky vypracovaným tabulkám JEN k přehledu o energetické hodnotě pokrmu. Případně o obsahu bílkovin aj.

Filip84

To ti řeknu naprosto přesně, podle vzoru „jakou kadenci má samopal vzor 24? Tak to vám řeknu naprosto přesně: samopal vzor 24 má kadenci ´ta – ta – ta – ta – ta´“.

Míchaná vejce jsou máslo (případně olej), vejce (bez skořápky, „křupavý lívance“ vaří bydlenky), cibule, sůl, petržel, pepř. Kolik cibule do toho vrazíš, a kolik soli, a kolik pepře, tuku, petržele, etc. etc., tak tolik budou vážit „3 míchaná vajíčka“.

Prostě bude to summa, taký komplet, sestávající z vajec, a toho všeho k tomu.

cochee

Moje tři míchaná vajíčka váží asi čtvrt kila. Tak malá vejce, jak jsi uvedl, nejím, i když je některé mé slípky snášejí. Jiné snášejí ale vejce téměř 2× těžší a ty jím, malá vejce jsou na kapání do polívky a do těsta na buchtu a do knedlíků atp. (pro zajímavost: největší jednožloutkové vejce od našich slepic vážilo včetně skořápky 109 g. Slepice tohoto plemene mi nosí běžně vejce o min. 75 gramech.)

Filip84

Moc nerozumím, jaký to má sensus. Na kartu, prostě, napíšeš „3 ks (1/4 DZ) míchaná vejce“. Doma si, snad, uděláš to jídlo tak, aby ti vyhovovalo, ne? Vejce nesnášejí vejce podle pětiletého plánu v gramáži podle požadavku ÚV Strany. Každé vejce váží jinak.