df

Kolik vás stojí garanční prohlídka auta v autorizovaném servisu?

A jestli můžete napsat značku vozu. Ptam se proto, že mě se zdá, že 7 500 kč u Hyundaie je prostě zlodějina. Jestli je moje domněnka oprávněna či nikoliv.

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží na typu vozu a servisu. Jsou v tom drobné rozdíly. Pokud se ti to zdá moc, můžeš použít neautorizovaný servis, který má oprávnění tu kterou značku servisovat.

Další odpovědi
orwell

Máš pravdu, taky mně to připadá jako zlodějina. Garanční (záruční) prohlídky se dnes už nekonají, teď se jim říká servisní prohlídky a účast na nich je podmínkou uznání záruky při nějakém problému v záruční době. Dnes už tam nechodím, ale při první prohlídce jsem tam nechal asi 2000,– Kč, další tuším cca 3500,– a končil jsem na 8 000. Na to, co udělají je to síla. Takže poskytnutí třeba 10leté záruky tě může přijít pěkně draho. To víš, autorizované servisy.
Před pár roky se mi kousla vzpěra u zadních dveří. Potřeboval jsem ji vyměnit (vlastně obě, druhá by už asi taky dlouho nevydržela), tak jsem si vyhledal na internetu její cenu. Dala se pořídit asi od 500 Kč do zhruba 1 500 (nejdražší, co jsem viděl). Víš za kolik by mně to tam udělali? Jejich cena byla 3 900,– za jeden kus a to v tom nebyla práce! Stavil jsem se v nejbližším neznačkovém servisu a tam jsem to pořídil vše za cca 1 300,– i s drobnější opravou dveří.
Bývaly doby, kdy ti na garančce udělali vše potřebné zdarma (vč. výměny olejů, filtrů,..), jen si odstřihli kupónek ze servisní knížky. To už se nevrátí.

Rocker

Máme 3 roky starého Passata,při poslední prohlídce jsme platili kolem 4000,teď nám budou měnit i oleje,počítám s cenou kolem 8000.

zjentek

No, je to proto, že do principů označovaných jednotně pojmem tržní hospodářství, se v posledním čase jaksi volně přesunulo jednání dříve běžně označované termíny krádež, okrádání. Z pohledu autorizovaného servisu jsi dojná kráva a máš být vděčný. Když tě nepodojí, mohou ti přijít komplikace.

Schluker

Neni nic noveho pod sluncem, ze Hyundai nevydelava na prodeji novych aut, ale na servisu… A abych teda odpovedel. Mala garancka me stala kolem 5000, velka kolem 10000. Mitsubishi lancer.

Emefej

Land Rover – 9800.

mosoj

Na garanční prohlídce jsem byl jenom po prvním roce. Na druhou jsem již nejel. Pokud je tam skrytá vada do dvou let se musí objevit. Osmiletou záruku zásadně odmítám!! Umím počítat. Stejně nedělají nic jiného než výměnu oleje, sundají kola a zase nasadí.
Výměna oleje před garáží. Olej cca 500 Kč + filtr 80 Kč. Cca 30 min. práce. Při těchto nákladech není problém měnit olej před zimou a před létem. 10 000 najetých km zásadně nepřekračuji a na širokorozsahové oleje a prodloužené intervaly nevěřím. Vždy je to kompromis! Samozřejmě na léto jiný a na zimu také jiný. Nic lepšího pro motor svého auta nemohu udělat!!!
Výměna kliky u zadních dveří mne přišla na cenu kliky 1200 Kč. V servisu min 6000 Kč.
Výměna rozvodů za cenu sady 1500 Kč. V servisu 8 000 a více.
Prostě ten mechanik musí vydělat na všechny nad ním. + režii. Jednoduché počty.

paul1

Měl jsem postupně 3 auta, všechny ojeté více, či méně, teď už nemám žádné (je mi 81+). Za mých časů, když jsem šel do servisu, bylo zapotřebí nejdříve dát všimné , aby vůbec se se mnou začali bavit. Zkusil jsem tam jít s prvním autem (ojetá T603), potřeboval jsem seštelovat sbíhavost. Nic na to neměli, kradli si tam nářadí, mechanikovi, který mi dal přední nápravu na vozík ukradli za zády kladivo a klíče. Neukončil práci včas, tak šel ukrýt vozík (paletový) za havarované auta, aby mu ho ráno někdo nevzal. Já už jsem tam ráno nešel a opravil mi to mechanik z ČSAD. To byla moje první a zároveň poslední návštěva autoservisu.

Jakub Tlapal

Mě nestojí autorizovaný servis nic, protože tam nejezdím. Mám 15 let starou Octavii, tak si na ní dokážu všechno vyměnit sám. A co nezvládnu, tak mi pomůže kamarád mechanik. většinou je to ale hlavně výměna oleje, baterií atd., které si vždycky objednám z https://www.in­tercars.cz/jsem-motorista/ a pak v garáži během dne vyměním.

Pepa25

Neumím odpovědět: u servisní prohlídky IMHO nejde o to, jestli je garanční, první, pravidelná nebo jinak nazvaná, ale jaké zahrnuje servisní úkony!

df

Rocker: v Hyundai ti mění olej vždy, i kdybys najel za cely rok jen 1000 km. Aby tě mohly okrást

Emefej

gf > nejenom Šundé, i já mám od výrobce předepsaný interval výměny – 15 000 km, nebo jeden rok.