Avatar uživatele
zjentek

Kolik ušetřím na vytápění, pokud do místností přikoupím větší množství objemného nábytku?

To by mě teda zajímalo… Podle jakýho vzorce/rovnice počítat?

Téměř prázdný místnosti VS místnosti nacpaný fortelným nábytkem.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? nyjono, aliendrone před 1248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Dřevo a podobné materiály jako tepelné akumulátory moc nefungují. Neušetříš nic, jen si trochu srovnáš rozdíly mezi noční a denní teplotou. Teplo budeš ztrácet tak jako tak a dotopit místnosti musíš taky. Řešením je je jen úplná tepelná izolace budovy. Mně samému spadla brada, co to dokáže. V malém by se to dalo použít snad i jen na jednu, či víc místností v baráku, ale jenom v případě vnitřní izolace na úkor prostoru v místnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Příliš mnoho nedefinovaných hodnot, nelze vypočítat. Obecně – záleží na počasí. Také na tepelné vodivosti stěn. Prostorové konfiguraci objektu a množství + rozestavění nábytku a jeho tepelné vodivosti. O cenách/tarifu energie nemluvě (nebudu se unavovat celým výpisem, stejně bych na něco nevzpomněl). ;) :D :D

Pokud ale nezatopíš vůbec, ušetříš PŘESNĚ 100% na nákladech za vytápění, stačí? :D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Tak samozřejmě přidá to další izolační vrstvu, ale žádnej zázrak nečekej. Jakožto majitel starého malého bytu (cca 1950) jedno varování: Právě že ten nábytek trochu izoluje, je za ním chladno, vzduch z vytopené a zadýchané místnosti se tam v nějaké míře dostane, ale nemůže cirkulovat tak aby se o místu dalo mluvit jako o větraném… Skvělé místo pro růst plísní ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nic, nábytek tě nezahřeje. Jedině kdyby byla místnost ze všech stran vyložená silným polystyrenem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Teplo lze docela spolehlivě vytvářet tleskáním nebo, ideálně v tvém případě, liskáním po tvářičkách. Možná by pomohla i baba s boky jako skříň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To mě teda zajímá taky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Neušetříte nic, jedině že tu místnost zaplníte tak, že jí zmenšíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Ušetří se hlavně s nábytkem v místnosti, pokud nebude umístěný blízko před radiátory. Také by neměly radiátory překrývat záclony, nebo zavěsy. Braní cirkulaci teplého vzduchu od radiátoru do místnosti.

Upravil/a: Midoc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Elkon, to je mně celkem jasný, že nábytek mě nezahřeje. Tys zase nepochopil zadání, viď?

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Máš psát srozumitelně. Já jsem to pochopil tak, jak to bylo podáno. Nábytek není izolace.

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já si tedy myslím, že to bylo poměrně jasné 😉 Jakýkoli předmět má nějakou (ne)prostupnost pro teplo a tudíž lze zvažovat jeho izolační vlastnosti. A dutá dřevěné skříň ideálně naplněná oblečením – to už je docela slušné

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nyjono: že? Kura škoda že sem se nemarodil jako génie… mohl jsem si odpovědět sám. (;

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek