Adamos00

Kolik tekutin vypijete denně?

Ja něco kolem 10 litrů

PS: cukrovku nemám dělal sem si testy ale horší je že i po těch 10 litrech mám stále žízeň, takže teď poslední dobou piju tak 3–4 litry protože to stejne nemá cenu tahle hodně pít…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

2-4

Kolem dvou litrů – někdy 1,5, někdy tři, otázka je, co se do toho počítá, každý tvrdí něco jiného (počítat pivo? kávu?).
10 l? Připravte se na brzký kolaps ledvin. Je to signál zdravotního problému (možná počínající cukrovka), radil bych to co nejdřív konzultovat s lékařem.

Další odpovědi
anonym

1-2

1–2 ve dne kdy nemám k obědu polévku a ± 3, když jí mám. Jinak pokud jsem v práci, tak vypiju o něco více, než když jsem doma.

Jak a kdy pít vodu.

Velmi užitečné je pít studenou čistou vodu ihned po probuzení. (Důležité upozornění pro ty, kdo vstávají v noci vykonat potřebu. Je třeba vědět, že když vypijí vodu před spaním, riskují onemocnění ledvin a jater).

1 – Takovým způsobem vykompenzujete ztrátu vody za dobu spánku.

2 – Jak jsme o tom už mluvili, toto je správný prostředek nastartovat práci střev.

Je třeba pít vodu před fyzickým cvičením, abychom zabezpečili potřebnou zásobu vody pro vylučování potu.

Půl hodiny před příjmem potravy také doporučujeme vypít sklenku vody. Při přijímání potravy nedoporučujeme pít, obzvlášť lidem s nadváhou, protože potrava, která je rozředěna vodou se promění v kaši a špatně se tráví a rychle prochází žaludkem. Člověk potom rychle pocítí pocit hladu. Pijte nejlépe 1 – 2 hodiny po jídle.

Nesmíte pít vodu hned potom, když jste požili ovoce a zahradní plody. To může vyvolat nafouknutí střev. Nikdy nezapíjejte studenou vodou tučné jídlo, aby jste se vyhnuli nepříjemným pocitům v žaludku a průjmu.

Před odchodem z domova v teplém počasí. Je třeba vypít 1 – 2 sklenky vody. Ale pít přímo v horku, zvlášť velké množství nedoporučujeme. To může vyvolat zvýšené pocení a zesílí proces dehydratace.

Hodně lékařů radí pít hodně vody v studeném období roku, proč? Určitě se někteří budete divit. To je všechno proto, že v době mrazů náš organizmus musí vydat více energie než v teplém období roku a při dýchání se také ztrácí voda. Také je třeba poslechnout radu zkušených cestovatelů. Za dobu letu v letadle je třeba pít vodu v poměru jedna sklenice na hodinu, protože v letadle je velmi suchý vzduch.

Ještě důležité upozornění – není třeba hned pít vodu ve velkém množství, užitečné je během dne několikrát menšími loky a ne jednou velké množství.

[III]
Jak poznáte, že málo pijete?

Sledujte určité příznaky nejen u sebe, ale také u svých rodičů či prarodičů a dětí:

pocit žízně,
sucho v ústech,
oschlé rty a jazyk,
malé množství tmavě žluté moči,
tendence k zácpě,
škytavka při jídle,
tlak v okolí žaludku,
suchá pokožka.

Jak poznáte, že pijete moc?

Ani nadměrné pití není správné. Nedostatek tekutin je sice nebezpečnější, ale přemírou tekutin přetěžujete ledviny a srdce. Všímejte si těchto příznaků:

časté močení (zvláště v noci),
klidové pocení v normálních teplotních podmínkách,
vlhké ruce či nohy,
bolestivost bodu vzadu uprostřed lýtka (při stisku prstem).

[III]
NEDOSTATEK VODY V TĚLE OVLIVŇUJE

Vaše trávení a zažívání
Funkci ledvin a tvorbu močových kamenů
Vylučování škodlivin z těla
Bolesti hlavy a malátnost
Nemoci od zánětu močových cest po kardiovaskulární choroby nebo rakovinu
Psychickou pohodu a koncentraci

Zdroj: https://www.to­precepty.cz/clan­ky/332-voda-a-pitny-rezim/

cizrna

1-2

Drap

1-2

Neměřím to. Někdy více, někdy méně. Myslím že budu v tom rozmezí 1 – 2 litry.

jirka F

1-2

brillant

2-4

Tw!st

2-4

adelaide2002

1-2

talka

Méně než 1

Podle posledního (nevím už přesné datum) lékařského výzkumu se má pít (myslím i jíst) podle žízně (a hladu). Po přečtení jsem se zaradovala, neboť to dělám celý svůj dlouhý život a jsem bohudík zdráva.

Seznam.cz

Více než 4

Vážím si toho. Přiznejme si, že nikdo z nás, včetně mě, nejsme lera, šablona pro ostatní. Někomu vyhovují 2 kávy, někdo nepije vodu vůbec. Možná, že piji pouze piva a polévky. Co komu po tom?
Jen upozornění: nemoc ledvin nikdy nebolí. Zkuste si udělat procházku k lékaři.

dalid

2-4

10 litrov je prilis vela, telo urcite tolko nepotrebuje a je to priznak nejakej choroby. Zajdite k lekarovi.

da ny

Méně než 1

K tomu polévky, ovoce apod.

Adamos00

Aha, no ale já už těch 10 litrů (někdy i více ale často i méně) piju takových 6–7 let :/

anonym

quentos má pravdu:

Kolik tekutin denně vypít?
Odborníci doporučují 2,5 až 3 litry tekutin denně. Nemusí však jít pouze o nápoje. „Mnoho vody člověk získá z ovoce, zeleniny a polévky. Pokud je zvyklý pít kávu, může si započítat i třetinu objemu vypité kávy (záleží ovšem na jejím druhu i "síle“, pozn.red.)," uvádí odborník na výživu Pavel Suchánek z Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. V praxi tak člověk nemusí vypít tři litry vody, ale mohlo by stačit tekutinou pokrýt dvě třetiny doporučovaného množství.

Může se člověk přepít?
Pokud člověk vypije více než 10 litrů vody denně, zatíží tím játra, ledviny a srdce. Podle lékařů se s tímto problémem setkávají zejména lidé, kteří hubnou, anorektičky či bulimičky, které mají problém s přijímáním potravy.

A na cukrovku to více ,než odpovídá. Měl byste si kvapem ráno na lačno nechat od obvodního lékaře vzít krev a říct, že pijete kolem 10 litrů denně. to rozhodně není normální a zničí vás to pokud budete pokračovat.

Seznam.cz

No počky, ale tazatel sděluje svůj dlouhodobý styl příjmu tekutin. To znamená neměnit za něco jiného. Může se nechat vyšetřit, ale neznamená to, že by musel na operaci. Když to organismu svědčí, proč ne? Kdo řekl, že se musí vypít během dne 2, 3 L vody? Copak Brusel rozhoduje o životě a smrti?