Petraheg5

Jak byste si řekli o vyšetření moči a krve u obvodního doktora?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jako jen tak bez důvodu? Asi máš podezření na nějaký zdravotní problém, ne? No, tak spíš bych šel za doktorem s tím problémem, než s návrhem řešení. 🙂
Jinak se dělají i preventivní odběry, na to máš nárok u VZP jednou ročně.
Jinak samozřejmě odběr je jedna věc, ale podstatné je, co se s tím odběrem pak dělá, tj. jaké testy se provedou. Standardně se ty testy samozřejmě cílí podle podezření na nějakou chorobu, čili stejně jdeš k doktorovi s tím a tím problémem a on podle toho dá do žádanky, jaké testy mají provést.

Další odpovědi
aliendrone

Ve spojitosti s „řekli“ to vidím na „ústně“. Jestli to jde i jinak ŘÍCI (sdělit je něco jiného), rád se nechám poučit. ;) :)

marci1

Požádej svého praktického lékaře o preventivní prohlídku (1× za 2 roky hradí zdravotní pojišťovna). Jak prohlídka probíhá (obsahuje i vyšetření moči a krve): https://www.vzp­.cz/pojistenci/pre­vence/preventiv­ni-prohlidky/vseobecna-preventivni-prohlidka
🙂

elkon

Řekneš doktorovi co ti je a on posoudí, zda je potřeba odebrat vzorky krve a moči. Ty si nehraj na doktora.