zvonisek

Jak na neustálé nadměrné pocení (jak v létě, tak v zimě)?

Jsem stále unavená, mohu spát i 14 hodin denně. Ať spím 7,8,10,12,14 hodin, cítím se stále stejně unavená. Nic mne nebaví. Do všeho se nutím, přijdu si taková bez energie. Nemohu shodit ani 1 kg. Téměř nejím, tloustnu i po vodě. Ať se hýbu, nebo ne, váha stejná nebo vyšší. Ekzém na kůži, dříve tolik nebyl, bolí mne klouby.
Byla jsem na kožním,udělány testy na alergie na kovy, na nic se nepřišlo, nic nového nevím.
Byla jsem u obv. lékaře, vyšetřena krev na štítnou žlázu. Všechny výsledky krve na štítnou žlázu, dnu, revma, chlamydie, boreliozu,… jsou zcela v pořádku.
Tyto obtíže mám již několik let.
Přijde mi že nežiji, ale pouze přežívám a ve 22 letech si na to přijdu celkem mladá.
Mívám psychické problémy, může to být z toho, tzv. ,,od nervů''?
Cca od 1. třídy ZŠ užívám Zoloft, má tyto než. účinky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ptáš se na lékařský problém, nebo na životní styl? Počti si zde:
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nadm%C4%9Brn%C3­%A9%20pocen%C3%AD

Další odpovědi
Malvína

Nervy a obecně psychika má vysoký vliv na funkci těla. Nadměrné pocení může mít více příčin, je třeba zajít přímo s tímto problémem k lékaři.
Úprava stravy hraje prim v kvalitním životě. Je potřeba si upravit stravu do malých porcí, jíst častěji, ale pravidelně. Pít čistou vodu.
Pohyb je potřebný taktéž. Zkuste se přemoct a začít nějak zlehka. I to se počítá. Vše je o tréninku, zvyku. Postupně přidávejte a dávejte si větší cíle. Například delší trasa běhu, více cviků. Potřebujete životabudič. Zařadit do jídelníčku hodně ovoce a zeleniny, čerstvé šťávy – smoothie. S přáteli podnikněte nějaký výlet, společnou aktivitu, plňte si své sny, dávejte si životní cíle a jděte za nimi. Zkrátka hledejte to světlo na konci tunelu. Člověk musí sám sebe povzbuzovat, popohánět se dál a dál. Naplánuje si například na každý týden něco „spešl“. Masáž, kosmetika, nákupy… Dělejte si radost, těšte se z každého dne a zároveň i na další. Není to složité, je to radost. Vždyť život je tak krátký..