bolak

Kolik stojí strom?

Myslím když někdy potkávám lidi jak řežou les a odváží to dřevo pak v náklaďákách, tak jakou cenu má v přepočtu 1 strom, když se to pak prodá? Například Dub.
Doplňuji:
Jugar: Mohl sis vybrat typ stromu a objem, mě nezajímá nějakej konkrétní strom v nějaké konkrétní lokalitě, ptám se obecně, ale jak chceš, tak je to dub letní, průměr 2 metry, výška 20 metrů, objem 48m³, zdravý, věk 50 let (1. června bude mít narozeniny). A doufám že teď když jsem dodal konkrétní údaje jak jsi chtěl, dostanu od tebe také nějakou konkrétní odpověď. Že jsi neodpovídal jen aby si něco odpověděl. Občas to lidi totiž dělají, že řeknou že potřebujou znát to a to, a když jim ty informace dodáš, tak se zjistí, že nevědí, že jen dělali chytrýho a teď mlčí..

Nejlepší odpověď
Quimby

Našel jsem http://www.dre­vopal.cz/cenik-dreva.html

Kdy uvádí cenu za prmr, což by měl být prostor 1×1×1metrů rovnaného dřeva. takže vlastně metr krychlovej.
Druhej sloupeček udává prms, což je prý prostor 1×1×metrů kam to dřevo prostě naházíš. Takže se ho tam vejde o něco míň.

Máš tam i ten svůj dub, tak si to můžeš dopočítat.

Další odpovědi
setapouch

Nejvíc záleží na kvalitě a druhu dřeva. Palivové dříví je za babku, rezonanční dříví na hudební nástroje stojí klidně deset tisíc za kubík. Stejný rozdíl je u břízy a ebenu. Když budeme brát obyčejný smrkový surový kmen, dostaneme se, odhadem, na tisícovku za kubík (co si z minulosti pamatuju, ceny se určitě taky trochu hýbou). Snad to pro přibližnou představu stačí.

Ha, ani jsme moc nekecal, viz druhý odkaz googlu – http://www.le­sybecov.cz/les­.htm
https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=rn1TVaziC-Gq8we4uoC4BA&gws_rd­=ssl#q=smrk+su­rov%C3%BD+kmen+ce­na
Doplňuji:
Mimochodem, v mýtním věku má průměrný porost přibližně 400 m3/hektar. Sazenice stála okolo sedmi korun, při sponu 1×1 m jsou náklady na zalesnění okolo sedmdesáti tisíc (plus náklady na mzdu toho, kdo je vysadí).

Drap

Strom, který jsi popsal doposud nikde takový nenarostl.

anonym

Zas otázka jak pro…,to záleží kolik ten strom má metrů krychlových,jakej je,
zda je zdravej či napadenej škůdcema,stáří apodobně.
Když ty lidi potkáš ,tak se jich zeptej.
Doplňuji:
Proč já bych ti ten strom mě vybírat,ty se na to ptáš,tak si to najdi nebo se zeptej lidí,které vidíš,kteří to odváží, kolik za to platí!
Koukám,že ty stromy máš pěkně změřený,tak že se vlastně ptáš zbytečně.
Tvoje otázka měla toto:tak jakou cenu má v přepočtu 1 strom,když se to pak prodá?
Je to otázka pro blbce.

bolak

Quimby, setapouch:

Takhle, cena za práci při sázení a za práci při kácení a cena za odvoz, mě zas tak až moc nezajímá, zajímá mě prostá cena jednoho stromu za dřevo. Dejme tomu že bych měl les, dubový les, a v době kdy se tak obvykle kácí (kdy je vůbec možné ho pokácet, nevím jaké musí mít rozměry) ho někomu nabídnu na pokácení, resp. jen to dřevo. Jakou bude mít průměrně hodnotu to dřevo, když se to přepočte na 1 strom. Řekněme že to bude jen na zátop. (Ty odkazy co jste poslali jsem si pročítal, ale nedokážu si to dopočítat.)

Jinak to nemusí být nijak přesně, zajímá mě to víceméně přibližně, jestli to bude 1.000 za strom, nebo kolem 5.000 za strom, nebo jestli to budou třeba desetitisíce.

setapouch

Kácí se ne podle rozměrů, ale podle věku, tzv. mýtní věk. Mýtní věk dubu je 120–140 let.

Počítám, že z jednoho kmene budeš mít např. tři m3. A na http://www.iak­c.cz/vykup-dreva/ vykupují dub za 1400–4000 Kč/m3. Takže cena může být mezi čtyřmi a dvanácti tisíci za strom.

Než to všechno rozfofruješ, máš zákonnou povinnost holinu zalesnit (mysím, že do tří let, nechce se mi to hledat v lesním zákoně).

bolak

Jugar: To má být výmluva? Já to věděl že stejně nedokážeš odpovědět, ono žvanilů jsou spousty..

setapouch

Já občas dělám to samé. Když je otázka nepřesná, požádám o doplnění, přestože neznám odpověď. Protože to upřesnění pomůže ostatním, kdo odpověď znát mohou.

bolak

Ano, ale on mně takhle podobně přiblble skoro každou otázku :) a to už je diagnóza.. Když někdo odpovídá na otázku, měl by se alespoň snažit o to, aby v odpovědi byla nějaká odpověď..

setapouch

Jo, ted jsem si vzpomnel, normalni smrk ma dva, vetsi tri kubiky (metry krychlove).