Avatar uživatele
Zlatý

Kolik stojí strom?

Myslím když někdy potkávám lidi jak řežou les a odváží to dřevo pak v náklaďákách, tak jakou cenu má v přepočtu 1 strom, když se to pak prodá? Například Dub.
Doplňuji:
Jugar: Mohl sis vybrat typ stromu a objem, mě nezajímá nějakej konkrétní strom v nějaké konkrétní lokalitě, ptám se obecně, ale jak chceš, tak je to dub letní, průměr 2 metry, výška 20 metrů, objem 48m³, zdravý, věk 50 let (1. června bude mít narozeniny). A doufám že teď když jsem dodal konkrétní údaje jak jsi chtěl, dostanu od tebe také nějakou konkrétní odpověď. Že jsi neodpovídal jen aby si něco odpověděl. Občas to lidi totiž dělají, že řeknou že potřebujou znát to a to, a když jim ty informace dodáš, tak se zjistí, že nevědí, že jen dělali chytrýho a teď mlčí..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Našel jsem http://www.drevopal.cz/…

Kdy uvádí cenu za prmr, což by měl být prostor 1x1x1metrů rovnaného dřeva. takže vlastně metr krychlovej.
Druhej sloupeček udává prms, což je prý prostor 1x1xmetrů kam to dřevo prostě naházíš. Takže se ho tam vejde o něco míň.

Máš tam i ten svůj dub, tak si to můžeš dopočítat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Nejvíc záleží na kvalitě a druhu dřeva. Palivové dříví je za babku, rezonanční dříví na hudební nástroje stojí klidně deset tisíc za kubík. Stejný rozdíl je u břízy a ebenu. Když budeme brát obyčejný smrkový surový kmen, dostaneme se, odhadem, na tisícovku za kubík (co si z minulosti pamatuju, ceny se určitě taky trochu hýbou). Snad to pro přibližnou představu stačí.

Ha, ani jsme moc nekecal, viz druhý odkaz googlu - http://www.lesybecov.cz/…
https://www.google.cz/…
Doplňuji:
Mimochodem, v mýtním věku má průměrný porost přibližně 400 m3/hektar. Sazenice stála okolo sedmi korun, při sponu 1x1 m jsou náklady na zalesnění okolo sedmdesáti tisíc (plus náklady na mzdu toho, kdo je vysadí).


Avatar uživatele
Zlatý

Strom, který jsi popsal doposud nikde takový nenarostl.


Avatar uživatele

Zas otázka jak pro....,to záleží kolik ten strom má metrů krychlových,jakej je,
zda je zdravej či napadenej škůdcema,stáří apodobně.
Když ty lidi potkáš ,tak se jich zeptej.
Doplňuji:
Proč já bych ti ten strom mě vybírat,ty se na to ptáš,tak si to najdi nebo se zeptej lidí,které vidíš,kteří to odváží, kolik za to platí!
Koukám,že ty stromy máš pěkně změřený,tak že se vlastně ptáš zbytečně.
Tvoje otázka měla toto:tak jakou cenu má v přepočtu 1 strom,když se to pak prodá?
Je to otázka pro blbce.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Quimby, setapouch:

Takhle, cena za práci při sázení a za práci při kácení a cena za odvoz, mě zas tak až moc nezajímá, zajímá mě prostá cena jednoho stromu za dřevo. Dejme tomu že bych měl les, dubový les, a v době kdy se tak obvykle kácí (kdy je vůbec možné ho pokácet, nevím jaké musí mít rozměry) ho někomu nabídnu na pokácení, resp. jen to dřevo. Jakou bude mít průměrně hodnotu to dřevo, když se to přepočte na 1 strom. Řekněme že to bude jen na zátop. (Ty odkazy co jste poslali jsem si pročítal, ale nedokážu si to dopočítat.)

Jinak to nemusí být nijak přesně, zajímá mě to víceméně přibližně, jestli to bude 1.000 za strom, nebo kolem 5.000 za strom, nebo jestli to budou třeba desetitisíce.

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Kácí se ne podle rozměrů, ale podle věku, tzv. mýtní věk. Mýtní věk dubu je 120-140 let.

Počítám, že z jednoho kmene budeš mít např. tři m3. A na http://www.iakc.cz/… vykupují dub za 1400-4000 Kč/m3. Takže cena může být mezi čtyřmi a dvanácti tisíci za strom.

Než to všechno rozfofruješ, máš zákonnou povinnost holinu zalesnit (mysím, že do tří let, nechce se mi to hledat v lesním zákoně).

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Jugar: To má být výmluva? Já to věděl že stejně nedokážeš odpovědět, ono žvanilů jsou spousty..

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Já občas dělám to samé. Když je otázka nepřesná, požádám o doplnění, přestože neznám odpověď. Protože to upřesnění pomůže ostatním, kdo odpověď znát mohou.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Ano, ale on mně takhle podobně přiblble skoro každou otázku :) a to už je diagnóza.. Když někdo odpovídá na otázku, měl by se alespoň snažit o to, aby v odpovědi byla nějaká odpověď..

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Jo, ted jsem si vzpomnel, normalni smrk ma dva, vetsi tri kubiky (metry krychlove).

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 787
Zlatý annas 588
Zlatý beer 515
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 379
Zlatý www 358
Zlatý Kepler 279
Zlatý marci1 276
Zlatý gecco 235
Zlatý quentos 188

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.