Lgee

Kolik stojí na internetu 1000 zhlednutí reklamy?

Cena za 1000 views.

Nejlepší odpověď
anonym

1000 shlédnutí je u PPC reklamních systémů zadarmo. Neplatí se totiž za zobrazení reklamy, ale za kliknutí na ni. PPC = PAY PER CLICK, a používá ten model Google Ads, Seznam.cz Sklik ale i třeba Facebook Ads

Teprve kliknutí na reklamu se u modelu PPC považuje za doklad toho že reklama uživatele zaujala a teprve za to se platí. Z pohledu zadavatele reklamy je toto velmi férová a výhodná cenová politika, protože provozovatel systému tím není motivován k zobrazování vaší reklamy komukoliv, ale převážně těm skupinám uživatelů, které by co nejpravděpodobněji mohl obsah vaší reklamy skutečně zajímat. Právě v této motivaci tkví obrovská efektivita PPC systému.

Na trhu jsou ale i menší reklamky a ty aby si zajistili zisk obvykle cestou PPC modelu nejdou a nechávají si bohužel platit i za pouhé zobrazení reklamy, bez ohledu na cílení, bez ohledu na to zda vůbec někoho reklama zajímala, úspěšnost takové kampaně je ale potom prakticky nulová pokud není vaším cílem skutečně oslovit co nejširší masy bez jakéhokoliv zacílení na věkovou skupinu, pohlaví, lokalitu, zájmy, úroveň vzdělání, profesi atd…

Cenu však nelze určit přesně, u PPC systému je cena dynamická, mění se podle toho kdo jiný má o zobrazení reklamy se stejným tématem zájem a kolik on je ochoten zaplatit za proklik. Je zřejmé, že kdo dá víc, toho reklamu se provozovatel reklamního systému snaží zobrazovat častěji aby on sám si více vydělal (pamatujte, je placen až za proklik, takže výše nabídnuté ceny prokliku je pro něj velmi motivační), takže obecně čím víc dáte za každý proklik, tím víc se bude snažit vaší reklamu zobrazovat což může dát třeba na 100 prokliků i sto tisíc zobrazení v závislosti právě na kvalitě zacílení (to už však je spíš problém provozovatele systému a ten je motivován k tomu, aby zacílení bylo co nejlepší, protože kdyby nebylo, musel by na těch 100 prokliků zobrazit reklamu mnohem vícekrát za stejné peníze).

Další odpovědi
anonym

zjentek

Astratoth47: 9 čeho??? Brambor? Kůúrňa, to jsou zas odpovědi… A i kdyby Lgee věděla, co když je tady víc lidí, které odpověď zajímá? Třeba já nevím, tak nepíšu nic.