Renatka196

Kolik u zubaře stojí čištění kanálků a korunka?

Čištění kanálků, vložení čepu a korunky (keramika) má stát mou známou (17 let) 8 tis. Všichni jí tvrdí, že to je moc drahé, ať si najde jiného zubaře. Je to opravdu moc drahé, nebo je to normální cena? Byla bych ráda za Vaše názory, zkušenosti, ať si můžeme udělat přehled. Kanálky (1500 Kč), čep (1500), korunka (5000).

Odpovědi
Kepler

Orientační ceny výkonů nehrazených z veřejného zdravotního pojištění:

•plomba z materiálu, který nehradí zdravotní pojišťovna (dózovaný amalgám)
500 – 1 500 Kč
•endodontické ošetření 1 zubního kanálku 800 – 2 500 Kč a více
•bílá plomba 650 – 2 500 Kč
•implantát, včetně korunky 20 000 – 30 000 Kč a více
•bělení zubů 3 500 – 8 000 Kč
•analgosedace 2 500 – 3 500 Kč
•anestezie (injekční anestezii s výjimkou intraligamentární anestezie hradí zdravotní pojišťovny, u zubních lékařů bez smlouvy se zdravotní pojišťovnou se cena pohybuje kolem 300 Kč
•keramická korunka na jeden zub:
kovokeramická korunka 3 000 – 5 000 Kč
celokeramická korunka 4 000 – 6 000 Kč a více
•náhrada chybějícího zubu – tříčlenný můstek 10 000 – 18 000 Kč
Zdroj: ČSK

Zdroj: https://finan­ce.idnes.cz/plat­by-u-zubare-rozhovor-s-sefem-csk-pavlem-chrzem-fw4-/viteze.aspx?c=A160430­_201124_viteze_mrs

JájsemRaibek

Podle mě se kanálky neplatí, jde o klasický lékařský zákrok. Čep se platí, u nás stojí cca 500 Kč, ale záleží na domluvě. Koorunka záleží z jakého materiálu. Plastová jde na pojišťovnu, keramika se platí, cenu neznám.
Čištění kanálků mi bylo prováděno několikrát, jde o to, že se zub vyvrtá, kanálek se vyčistí (lidově se říká trhání nervů), pak se dá vložka s léčivou látkou a po vyléčení se kanálek vyplní. Nikdy jsem nic neplatil.

mosoj

1 kanálek 500 Kč, bývají tři. Korunka tak cca 2000 Kč. Hodně záleží na zubaři a jeho vztahu k vám. Osobně jsem platil za můstek přes jeden zub 6000 Kč i s kanálkama. Byla ale i cena 8 000 – 10 000 Kč za keramický. Dostal jsem vybrat.
Ta korunka je dražší, ale nepíšete z jakého materiálu!!! Na keramiku by to sedělo!

Nesouhlasím s Dany. Osobně se moje zuby v tomto věku (puberta) začaly lámat bez jakéhokoliv kazu a velké plomby byly na světě. Do té doby jsem měl zuby bez plomb. Co mně chybělo, mně v té době nikdo nebyl schopen říct. Další nápor na zuby byla práce v chemickém průmyslu. Tehdy jsme ale dostávali na opravu zubů příspěvky a do 30 ti let byly korunky zdarma pro každého. Dnes ti řeknou, že se o zuby nestaráš. Neplatí to vždy a všude. Prostě kecy!!!

da ny

Většinou se nehradí čištění, ale plnění zubních kanálků.
Záleýí na použité metodě a materiálu.
„Starý“ způsob jei zdarma pro pacienta (ZP), hradí se protetika.
Vámi uvedené ceny jsou v reálu/v normě ;) Záleží na ceně čepu, plnění – kalkulace ordinace, tedy o pár set více (1800), či méně (1200)
Pokud jde o zub se 2 – 3 kanálky, cenu násobte.
Mohla by být ještě účtována plastická dostavba (korunková část zubu, pahýlu pod korunku.
Cena tohoto stomatologa je standardní.

Mne více zaráží, že takto mladá dívka potřebovala podobné ošetření (devitalizace).. Pokud nešlo o úraz, je to nelichotivá vizitka rodičů a její… Svědčí o nedostatečné péči o chrup a nedostatečnou prevenci/prohlídky (u dětí 2× ročně). Ta mohla být zanedbána rodiči (zbytečně brzy, příliš hluboký kaz, následná pulpitida) nebo zaviněna nekvalitní péčí stomatologa.

Při použití kořenové nástavby lité se cena pohybuje od 300 – 1000 Kč, v závislosti na způsobu provedení (modelovaná z vosku v ústech nebo s otiskem, modelovaná v laboratoři) Dříve se zhotovovala ze stříbrných slitin (Konstrulit, Koldan) nyní z oceli.