Avatar uživatele
Kryšpín

Kolik solar panelů z deseti dodáno do ČR je vyrobeno v Číně?

Četl jsem osm z deseti je z Číny možná je to dezinformace v jiném případě je to na podporu ekonomiky Číny či jinak.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odhadem asi tak 10 z 10. Jen státní darmožrouti si mohou dovolit pořizovat méně účinné, méně kvalitní a mnohem dražší panely z jiných zemí. 😕

Zapomínáš, že Čajna je No.1 v solárních technologiích, svět je v nejlepším případě o krok za nimi. Ne že by neuměl udělat stejně dobrý panel, ale cena, cena. cena…

Představ si solárpanel „Made in Črdel“ – ten by stál přinejmenším 25 000 Kč, aby výrobce vydělal (přes veškeré NESKUTEČNÉ daně, poplatky a vůbec opruzy, které likvidují zdravou a konkurenceschopnou výrobu). Tedy… ono by to ŠLO, ovšem JEDINĚ s dotací, JAK JINAK. A tu TY NEDOSTANEŠ, jestli nejsi „dobrý kamarád“!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Odhadem? V Čínské republice (中华民国) minimum, tak 0.2 z 10. V Čínské lidové republice drtivá většina, tak 9.7 z 10. Těch cca 0.1 z 10 připadá na solární panely z Říše, DDR, atp., ovšem Schott Solar zavřel, už poměrně dávno, montovny u nás, v Státu Nové Mexiko, v DDR, Říši, no tak jako nevím, jestli je nějaký jiný montér solárních panelů. Ale tak jižní Korejci budou taky montovat, tak nějaké to hovno, hovno, prd od nich v Evropě taky bude.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Otázka opět míři trochu mimo cíl. Proč?

Modelový příklad instalace FVE střešní elektrárny na klíč: cmlouva o dílo na 2,7 mil. kč vč. DPH. Z toho výrobní cena 108 panelů je cca 420 tis. Kč. zbytek jsou střídače, akumulátor, kabeláž, práce, DPH, zisk …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Pepa25 děkuji za vysvětlení, ovšem nechápu podporovat ekonomiku komunistické Číny.

Avatar uživatele
Pepa25

Nechápu co nechápete na tom, že když tuzemská ekonomika něco neprodukuje nebo neprodukuje v dostaečném množství nebo ceně, tak to prostě dovezeme. To máme přestat jíst rýži nebo banány jen kvůli tomu, že se musí dovážet?

Avatar uživatele
Filip84

Pepa: Ryze theoreticky nemusíme dovážet rejži, protože v padesátkách (jak byl ten budovatelský stihomam 😅) soudruzi nařídili pěstovat rejži někde na jihu Bačalandie. No tak nic, bačovia prestali pásť ovce a išli sadiť hen ten onen bezmeg pojebaný činský. 👌😅 Jo, ta rejže vyrostla, akorát ty náklady s tím spojené, zavlažování, atp. byly, poměrově ku kvalitě, šílené. Prostě: nebylo to k žrádlu.

X roků zpátky měli v Tescu rejži z Rumunska, však se to taky nedalo žrát, jsem to vrátil, v rámci té záruky spokojenosti na privátní značku.

Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> Ale NO TAK chlape…
Nejde mi ani tak o to, že neodpovídáš na otázku, jako spíš že I PŘESTO v odpovědi MANIPULUJEŠ! 😕

Netvrď mi, že neznáš ROZDÍL mezi výrobní a prodejní cenou! Jakožto ekonom to sichr víš (to je už v základním podnikatelském kursu pro lamy/začátečníky), takže > JAKO OBVYKLE! Aliendrone konspiruje a dezinformuje, že jo? 😉 😁 😁

No nic, jsem zvědaff KAM až budeš muset zajít při obhajobě tohoto zhovadilého systému. Budeš tvrdit, že kolečko je vlastně ČTVEREČEK a ty ceny jsou jen náš ochablý zrak, špatně čtoucí desetinnou čárku? 😮

Jen MOC PROSÍM netvrď, že „žijeme lépe, žijeme radostněji“! Tenhle blábol pamatuji už z MINLÉHO režimu a mohl bych z něj dostat pupínky! Děkuji!

😉 😁 😁 😁 🙂

Nový příspěvek