Lucky Strike

Kolik se platí za rentgen?

Ahoj lidi,

nevíte prosím, kolik si tak zhruba účtují za rentgen? V mém případě se jedná konkrétně o rentgen zad. Mám skoliózu páteře a obvodní mě poslala na rentgen. Netuším kolik Kč si mám připravit…
Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi :) Já si také myslím (doufám) že nebudu nic platit. 30 kč jsem zaplatila u obvodní, tak už snad nic platit nemusím. Ale člověk nikdy neví…když jsem musela na rentgen kvůli rovnátkům (s doporučením od ortodontistky), platila jsem, tak v tom mám zmatek, kdy se vlastně platí a kdy ne :(

Nejlepší odpověď
Pepa25

Za odborné vyšetření, kam tě poslala tvoje obvodní se přece neplatí, ne? Maximálně tak regulační poplatek …
Doplňuji:
mowla: za ambulantní péči poplatky zrušeny nebyly, ne?
http://www.vzp­.cz/klienti/in­formace-a-zivotni-situace/regulacni-poplatky/regulacni-poplatky-prehled-zmen-k-1-1-2014

Další odpovědi
Emefej

Neplatí se nic, jenom 30 Kč jako u každého doktora.

marci1

Pokud si platíte zdravotní pojištění, tak je rentgen zdarma.
Doplňuji:
Za diagnostické vyšetření ( a to je i rentgen ) se neplatí. Viz :
http://www.mo­jepoplatky.cz/zi­votni-situace/kdy-poplatek-nemusite-platit----vyjimky-153.html

mosoj

Regulační poplatky u lékařů zrušeny nebyly, ale za RTG je platit zatím nebudeš.
Zaplatíš pouze ozářením svého těla, ale není to nic zas tak nebezpečného.
Když jde člověk na CT tak dostane najednou do těla takovou dávku ozáření, kterou by vydalo několik set RTG.

anonym

Za vyšetření se neplatí.
A regulační poplatky se také nesmí vybírat…
😉
Takže si žádné peníze připravovat nemusíš.

cliwe

Platí se pouze za mamograf do 45 let věku a to 500 Kč.