Avatar uživatele
ostrovidka

Kolik jste zaplatili za zubní výplň?

Zajímá mě, pokud jste byli v poslední době na ošetření zubů a lékař vám ošetřoval zubní kaz, kolik jste zaplatili za zubní výplň (plombu) a jestli je nutné toto platit či to hradí zdravotní pojišťovna.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pirate_of_D1 před 5087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Za poslední výplň (fotokompozit) jsem platila kolem 1000,– Kč. Mám ale velice dobrou zubařku, která opravdu dělá svou práci kvalitně, takže víte, že ty peníze neházíte jen tak do vzduchu.

Co se týče placení pojišťovnou. Většina pojišťoven hradí pouze amalganovou výplň do hodnoty 200,– Kč. Cokoliv lékař použije nad množství nebo kvalitu v této ceně, si hradíte sama. Existují, zubaři, u kterých nezaplatíte za výplň nic, protože používají jen amalgán a jen takové množství, aby se jakš takš vešli to zmíněné částky. Měla jsem takového, jeho „plomby“ mi pak vypadávaly po pár týdnech. Takže – ono je to hezké, nic neplatit, ale je to otázka kvality.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nula korun, pouze regulační poplatek 30,–Kč. Pokud bych chtěl bílou, platil bych.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Zatím se za amalgámovou plombu neplatí, ale v návrhu je platit za všechny plomby. Na přední nebo viditelné zuby se ale amalgámová plomba nedává.

http://zpravy­.idnes.cz/zuba­ri-platte-i-za-obycejne-plomby-ale-az-po-volbach-fxb-/domaci.asp?c=A100208_­143432_domaci_ban

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spiritus

30,–za cernou a mam CNZP

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

30Kč prohlídka zubů, rentgen, další den plomba černá zdarma, nabídl i bílou za 800Kč.
nic jsem neplatil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Dnes jsem byl na první ze dvou prev. prohlídek, takže 30,– Kč ,1× nová výplň zdarma.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek