Rokio

Kolik procent svého příjmu přispívá průměrný manžel do rodinného rozpočtu?

Chtěl bych se zeptat, jaké procento ze svého výdělku přispívá průměrný manžel do rodinného rozpočtu v těhcto dvou situacích:

A. manžel je jediný zdroj příjmů pro rodinu
B. vydělává partner i partnerka

dobrovolná otázka: Jak je to u vás? Kolik procent ze svého příjmu vy dáváte do rodinného rozpočtu (otázka pro muže)?

Nejlepší odpověď
Drap

Případ od případu to bude jiné. U mne to dělá cca 70%. V podstatě nemáme už společný rozpočet, ale každý platíme něco jiného, tak aby to vycházelo.

Další odpovědi
Edison

Takhle se to dělit nedá. Je to prostě o obou lidech.

ivzez

Pokud si manželé nesjednali manželskou smlouvou něco jiného,
spadají příjmy (s výjimkou dědictví, osobních darů, odškodnění z pojištění
apod.) obou do SJM.

Jakým způsobem potom s příjmy nakládají, je na jejich dohodě.

led

Toľké, na akom sa manželia dohodli.

Mc Merkurion

… manželé jsou jedno tělo a jedna duše, proto mají vše společné, tudíž 100% …