Rokio

Kolik procent Čechů nemá ani základní vzdělání?

poznámka: Zde mám na mysli lidí od 16-ti let.

A které to jsou nejčastěji skupiny obyvatel v tuzemsku?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle údajů ČSÚ z posledního sčítání lidu (tabulka „Nejvyšší ukončené vzdělání obyvatel ČR starších 15 let dle výsledků sčítání lidu“ – viz zdroj) nemá školní vzdělání 0,5 % lidí, jen základní vzdělání má 17,6 % (u 5,3 % je nezjištěno).

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/ces­ka-republika-od-roku-1989-v-cislech-2018

Další odpovědi
hapiky

Základní vzdělání není od 16-ti let.

jáára

Ty.

Rokio

hapiky: Vím, že na základní škole se učí od 6-ti do 15-ti let (s odkladem je to posunuté o rok). Ptal jsem se na lidi, kterým je 16 let a více. Všichni lidé starší 16-ti let musí mít ukončenou povinnou školní docházku a měli by mít základní vzdělání.