Avatar uživatele
Alesh

Kolik potřebujete místa při podélném parkování?

Myslím tím, o kolik musí být větší mezera než je délka vašeho auta. Ptám se, jelikož minulý víkend jsem se narval do mezery a měl jsem pak cca 30 cm před i za autem. :-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4058 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Při bočním smyku stačí 5 cm před i za.
Dokonce jsou v tomto soutěže se zápisem do Guinesovy knihy rekordů.
Jinak v Praze jsem už musel párkrát použít metodu běžnou v Paříži, na doraz nárazníků, odstrčit auto přede mnou i za mnou. A extrémně i napříč s předními koly na chodníku. Většinou s firemním, kdy nebylo zbytí.
Doplňuji:
Ad Ponytail, nic si z toho nedělej, parkovací manévry patří mezi nejčastější nemotornosti žen v autoškolách a bohužel jsou tím profláklé i během pozdější řidičské praxe.
Ostatní řidiči většinou s panikou vyklízejí pole, když hodlá podobná umělkyně nezdařile zaparkovat do mezery, jež by jinak stačila nejméně pro 2 běžné řidiče.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Tak na 3 auta, minimálně na dvě :-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Já celkem dost. Ač mě okolí považuje za dobrého řidiče, tohle je věc, kterou moc nezvládám. Naštěstí jsem vždy našla možnost, jak zaparkovat jinak a jinde. A když ta možnost nebyla a musela jsem parkovat podélně, vždy se tak nějak zadařilo, ale trvalo mi to strašně dlouho a měla jsem zpocená záda. :-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Alesh ! tak jste to byl vy , jak se naposledy tak nalepil " na zadek " !! ??
Budte rad , ze jste u auta nebyl ! :-p -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

soferpapir mam par let a jeste jsem se nedokopal k tomu se to poradne naucit. ja potrebuju dost, nejlepe 2x vic nez samotne auto :) vetsinou kdyz takhle parkuju, trcim z rady bokem tak o 10-20 cm.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

musím říct, že i když nejsem žádný pirát silnic, jako tady pánové, co se dokážou v krátké chvíli autem vecpat i do těch nejnemožnějších mezer :D, tentokrát v dobrém ;), tak potřebuji víc prostoru mezi auty, jinak si raději hledám jiné místo... protože začnu být strašně nervózní, když za mnou čeká nějaké jiné auto :D V centimetrech to nedokážu říct :)

Nedávno jsem ale viděla pořad, kde vytvářeli nový světový rekord v parkování a ten maník měl dohromady vpředu i vzadu od nárazníků ostatních dvou aut 24 cm :) to je vážně borec :D Ale nevím, jak z toho teď "vyparkuje" :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Pokud je to o metr víc než délka auta, neměl by to být snad velký problém pro nikoho.
Ale fascinují mě ty parkovací asistenty, jak pustíš ruce z volantu a auto zajede do mezery samo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Taky někdy mám problém s parkováním, a tak si občas zlepším náladu sledováním videí, kde lidi fakt parkovat neumí. Koukni taky : https://kralmotoru.cz/… Snad ti tvůj parkovací um taky přestane tolik dělat starosti :D

Avatar uživatele
majklhanz

Stačí 5-10 cm, jak zaparkovat radí v tomto článku http://autotrip.cz/…

před 1961 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava