Rohlik

Kolik % postižených dětí z celkového počtu, se nachází v dětských domovech v ČR?

Osobně mám takový pocit, že se lidi zbavují postižených dětí a ty nakonec skončí v dětských domovech :-/
Kolik % z celkového počtu děti v dětských domovech v ČR tvoří postižení lidé?

Odpovědi
ivzez

To je podle mne mylný pocit.
Dětské domovy nemají potřebné „zázemí“ ani potřebný personál.

Podle mne zůstává naprostá většina postižených dětí
ve svých rodinách. Jenom v případech, že rodina není
schopna takovému dítěti zajistit potřebnou péči vlastními
silami, bývají děti umístěny např. do sanatoria apod. Ani
tam ale často nikoliv trvale, ale třeba jen po určitou dobu.

To je zase můj pocit (statistiky neznám).