huxa

Co si myslíte o sbírkách či darování hraček dětem dle hendikepu?

Český rozhlas pořádá sbírku „daruj hračku“, kde si můžete vybrat dítě, kterému pošlete dárek na vánoce dle jejich postižení, co si o takovém vybírání myslíte?

Budu rád za každý váš názor, není to žádná otázka vědomostí, takže na ni může odpovědět naprosto každý.

Odpovědi
Jikra

Je zajímavé, že se za 2 dny se nenašel nikdo kdo by odpověděl.
Já osobně si myslím že je to bohulibá činost. Bohužel, ne všechny děti mají to štěstí, že vyrůstají v rodinách. Dokonce je jedno jestli v uplných rodinách anebo jen s jedním rodičem ale hlavní je aby byli obklopeni láskou a citem. Podstatné je to, že mají domov. No a ti méně štastní a navíc ještě nějak postižení ať fyzicky nebo mentálně jsou holt odkázáni na dětské domovy anebo různé sociální ústavy.
A je jen dobře, že se najdou lidé kteří dokaží takovou akci uspořádat. A je ještě lepší, že se najdou hodní lidé kteří i v této nelehké době na takovou výzvu slyší a snaží se i málem přispět k tomu aby i těmto dětem udělali na Vánoce radost.
Toť můj skromný názor.

ivzez

Nemám ze sbírek na podobné účely dobrý pocit.

Svědčí totiž o tom, že jako společnost selháváme,
když nejsme schopni/ochotni se postarat o potřebné.
Kdybychom fungovali lépe, nebylo by takových sbírek potřeba.