Avatar uživatele
rybíz

Kolik měla hodnotu libra a dolar?

v letech 1950–1960, a co se za ně dalo například koupit v USA a v Britanii, popřípadě kolik to bylo tehdejších korun u nás a co se za ně dalo např. koupit. Chci mít představu, když to čtu v knihách.
Doplňuji:
Možná je ten odkaz dobrý, ale já anglicky neumím ani fňo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Peter Tkáč před 4994 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Vůbec to není jednoduché to porovnat.
Zde je odkaz na výpočet porovnání.

V odkazu je porovnání hodnoty jednoho dolaru v roce 1960 na hodnotu v roce 2008 podle různých indexů. Můžete si zadat jakýkoliv rok od roku 1774 do roku 2009.
Doplňuji:
rybíz : Já také neumím anglicky, ale co takhle použít překladač. Mám ho na liště Googlu a jedním klepnutím to mám přeložené tak že to je srozumitelné i mně !!!

Dával jsem odkaz na přeložené ale to jaksi nefunguje, takže si to tam musíš dát sám.

Zdroj: http://www.me­asuringworth.com/us­compare/resul­t.php?use%5B%5D=DOL­LAR&use%5B%5D=GDP­DEFLATION&use%5B%5D=VCB­&use%5B%5D=UN­SKILLED&use%5B%5D=MAN­COMP&use%5B%5D=NOM­GDPCP&use%5B%5D=NO­MINALGDP&year_sou­rce=1960&amou­nt=1&year_resul­t=2009

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pondělí

nikdy neporovnávejte hodnotu měny podle toho,co se za to dá koupit,je to zkreslující,
hlavní kriterium je mzda,
v těch letech byla v USA minimální mzda 3,80 dolaru a koupit za jeden dolar se dalo třeba 1L cocacoly,24 va­jec,nebo galon benzínu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek