rybíz

Kolik měla hodnotu libra a dolar?

v letech 1950–1960, a co se za ně dalo například koupit v USA a v Britanii, popřípadě kolik to bylo tehdejších korun u nás a co se za ně dalo např. koupit. Chci mít představu, když to čtu v knihách.
Doplňuji:
Možná je ten odkaz dobrý, ale já anglicky neumím ani fňo.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vůbec to není jednoduché to porovnat.
Zde je odkaz na výpočet porovnání.

V odkazu je porovnání hodnoty jednoho dolaru v roce 1960 na hodnotu v roce 2008 podle různých indexů. Můžete si zadat jakýkoliv rok od roku 1774 do roku 2009.
Doplňuji:
rybíz : Já také neumím anglicky, ale co takhle použít překladač. Mám ho na liště Googlu a jedním klepnutím to mám přeložené tak že to je srozumitelné i mně !!!

Dával jsem odkaz na přeložené ale to jaksi nefunguje, takže si to tam musíš dát sám.

Zdroj: http://www.me­asuringworth.com/us­compare/resul­t.php?use%5B%5D=DOL­LAR&use%5B%5D=GDP­DEFLATION&use%5B%5D=VCB­&use%5B%5D=UN­SKILLED&use%5B%5D=MAN­COMP&use%5B%5D=NOM­GDPCP&use%5B%5D=NO­MINALGDP&year_sou­rce=1960&amou­nt=1&year_resul­t=2009

Další odpovědi
pondělí

nikdy neporovnávejte hodnotu měny podle toho,co se za to dá koupit,je to zkreslující,
hlavní kriterium je mzda,
v těch letech byla v USA minimální mzda 3,80 dolaru a koupit za jeden dolar se dalo třeba 1L cocacoly,24 va­jec,nebo galon benzínu