David777

Kolik mám ještě pokusů u maturitní zkoušky, pokud jdu po reparátu v září k maturitě?

Nebyl jsem připuštěn v řádný termín k maturitní zkoušce v květnu, protože jsem delal reparát. Reparát jsem udělal a jdu k maturitní zkoušce v září, je to tedy můj první pokus a budu mít poté ještě dva?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Pro složení maturitní zkoušky jsou 3 možnosti.

Řádný termin byl na jaře. Vy budete skládat maturitu poprvé v tzv. náhradním termínu. Pokud neuspějete, existuje první opravný termín.

"A když to nevyjde ani napodruhé?

Pak máte ještě třetí pokus (v pořadí tedy druhý opravný).

A pokud by to snad nevyšlo ani napotřetí, pak je možné znovu si podat přihlášku na školu a domluvit se „pouze“ na absolvování posledního ročníku."

https://www.tu­tor.cz/blog/ne­udelal-jsem-maturitu/

Další odpovědi
ivzez

Teď máte první pokus + dva opravné pokusy, celkem tedy tři.