Martin_Duda

Kolik má kapusta stopových prvků?

Dobry den, koukal jsem se na babicu v karantene, a říkal ze má kapusta stopové prvky. Nevíte kolik jich má? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Mj. chrom, měď, mangan, železo, zinek, selen, fluor, jód … 🙂
https://www.ka­loricketabulky­.cz/potraviny/ka­pusta-hlavkova

Další odpovědi
cochee

Všechny. Dovedu si představit, že bude stopově obsahovat třeba i radon nebo technecium 😉
ale teď vážněji: mezi stopové prvky důležité pro živočichy řadíme železo, fluor, jod, kobalt, měď, hořčík, mangan, vanad, zinek, chrom, selen a ještě některé další, méně významné. Z toho kapusta obsahuje výživově významná množství: hořčík, selen, železo.