Avatar uživatele
Finder

Kolik lidí v ČR se učí arabsky?

Existuje nějaký odhad, kolik lidí v ČR umí, nebo se učí moderní spisovnou arabštinu? Mám na mysli rodilé Čechy, nikoliv přistěhovalce nebo jejich potomky, kteří se tady již třeba narodili a doma mluví arabsky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1656 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Arabština se vyučuje na vysokých školách. Můžete se podívat do odkazů, kde se učí arabština. v Praze na UK se otvírá obor arabistika , která se zabývá arabským jazykem, arabskou literaturou, kulturou a dějinami Blízkého východu

Ale stále jej jich málo.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&biw=1094&bi­h=868&ei=tjqbXd3dA­ouqgwed7ajIBg&q=a­rab%C5%A1tina+na+vy­sok%C3%A9+%C5%A1ko­le+&oq=arab%C5%A1ti­na+na+vysok%C3%A9+%C­5%A1kole+&gs_l=psy-ab.12...25772­.31878..34376­...0.2..0.292­.3150.6j19j1.­.....0....1..gws-wiz.....0..0i71j0i131j­0j0i67j0i22i30i19­.0isVeMu25jU&ved=0­ahUKEwjdkPHknYr­lAhUL1eAKHZ02Cmk4ChDh­1QMICg

Jinak se nabízejí kurs pro zájemce. Takže se nedá počet přesně zjistit.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gus_Fring

Já ne, mě si můžete odškrtnout. :D Každopádně o něčem takovém pochybuji. Myslím si, ale že existují odhady, kolik studentů v ČR se arabštině věnuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Na tuto otázku je těžké odpovědět. Počítáte i samouky?

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Podle posledního odhadu by jich mělo být 672

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Já jsem se to třeba chtěl učit (no hlavně spíš persky), tek jsem si to předtím zjišťoval a musím říct, že je to celkem bída – ani překladatelů z arabštiny moc nemáme a skoro žádné tvůrce slovníků, učebnic.

Arabština není celkově ve střední Evropě (ani východní – spíš skoro v celé Evropě*) moc oblíbená a moc lidí nemá žádný vztah ani k a. kultuře, historii; nejenže vztah, ale vlastně ani povědomí.

*VB, Francie, Španělsko, možná Itálie s Německem by na tom mohly být líp, ale taky to není žádný zázrak.

Tady je třeba škola zaměřená na arabštinu:
http://www.arab­stina.com/o-nas/
Některé školy sice nabízejí arabistiku (jako učivo arabské kultury, ale jazyk samotný ne), takže tak jeden z mála oficiálních, kde se dá učit je v odkazu výše.

Ani jazykově zaměřené školy (alespoň myslím) nenabízí moc arabštinu a ani o ni není nějak zájem.

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Taky jsem to zkoušel, něco umím, něco ne. Možná si objednám učebnici. Mám i jazykové materiály. Doufám, že to zvládnu jako samouk. A kolik lidí se asi učí arabsky – nejprve spočítej ty, co studují arabštinu ve škole v kursech a pak samouky . Tipnul bych 1 – 15 tisíc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek