klimes.ka

Kolik lidí bylo neprávem odsouzeno k trestu smrti?

Odpovědi
Alesh

miliony…

Drap

Otázka je značně nejasná. Kdy a kde?. I tak nelze přesně odpovědět. Justiční omyly mohou vzniknout v každé době. A pokud vím, tak žádné podobné statistiky se nevedou. Některé omyly se časem zjistí, některé se nezjistí nikdy.

peterd108

Například miliony lidí za 2. Světové války..

ivzez

Já bych řekla, že nikdo. Všichni byli odsouzeni podle platných zákonů.
I v případě justičních omylů se soudci domnívali, že soudí podle práva.

Místo slova „neprávem“ bych radši použila slovo „omylem/nedopat­řením“,
případně obrat „kvůli nedostatečným vyšetřovacím možnostem“ apod.