bolak

Kolik knih jste za svůj život přečetli?

(asi tak)

Nejlepší odpověď
annas

Více než 200

Doplňuji:
Psala jsem si nejen seznamy, ale stručné hodnocení, citáty atd. a zapisovala do sešitů. Měla jsem jich štos, jenže v r. 1997 vše zničila povodeň.

Další odpovědi
Medulienka

Více než 200

Doplňuji:
Mám takové tušení, že za těch 25 let, co čtu knihy jsem jistě již přešla přes tisícovku nebo se k ní blížím, ale spíše je to tisíc a něco. V dětství jsem četla méně. V poslední době jsem přečetla někdy 4 a jindy 9 knih za měsíc. Jsou i dny, kdy nečtu vůbec. Bez knih by nemohla spokojeně žít.

arygnoc

Více než 200

tisíce.
čítam všade, kde sa dá – na záchode, vo vani, v spálni, v dopravných prostriedkoch, pri čakaní (kdekoľvek a na čokoľvek).
V taške, kufríku i v aute mám vždy knihu, povaľujú sa i všade doma (na WC mám poličku na knihy, stojan na časopisy).

ale poznám ľudí, ktorí za vrchol beletrie považujú Ferda Mravca (komix) a viac čítať odmietajú.
Doplňuji:
bežne mám rozčítaných 3 – 5 kníh, nerobí mi problémy sledovať deje súbežne.

aktuálne mám rozčítané Za pět hodin uvidím Ježíše, Dlhá cesta a Kronika záhad a tajemství Arthura C. Clarka.

anonym

Více než 200

Není tady větší číslovka.Já bych to odhadoval nejméně na 1000.Pravidelně jsem četl od té doby co jsem se naučil číst a chodil jsem do knihovny.Až do vojny jsem pořídil tu kartičku, co vydávají v knihovně, 4 x vyměnil + další knížky od různých kamarádů.Co jsem přišel z vojny a pak se oženil už to bylo slabší, tak 10 knih ročně.V nynější době jsem pořídil přečíst všechny vydané knihy u nás od spisovatele Stephana Kinga, ale to bylo také během několika let.
A od té doby co je v rodině počítač, tak asi 2 knihy ročně.
Takže v mých šedesáti letech neznám číslo kolik jsem přečetl knih.

Sůwa

Více než 200

Od ledna 2008 si knížky zapisuju do sešitku, protože bych si klidně půjčila v knihovně stejnou a možná bych na to ani nepřišla. 200 knih je cca na 2 roky… 🙂

iceT

Více než 200

Ono možná od doby co jsem se naučila číst,tak klidně i 2000,číst umím od první třídy a do knihovny jsem chodila od druhé třídy po celou základku až do 16,pak na to nebylo moc času.Ale kupuju si je čas od času pořád.

kapka

Více než 200

Také jsem patřila k těm dětem, co sami dobrovolně chodí do knihovny. Mám ještě někde čtenářský deník ze čtvrté třídy, měli jsme přečíst každý měsíc jednu knihu, vlastní výběr. Mám tam jeden měsíc Ferdu mravence a další měsíc Krále šedých medvědů. Vím, že se mi to moc líbilo. Jak jsem to mohla v tom věku číst? Nedovedu si totiž představit svoje děti v tom věku, že by to zvládly. Kluci vůbec, navíc s jejich dyslexií… Jsem ráda, že jsem trpělivostí naučila trochu dceru, že občas čte. Tedy i něco jiného, než chat, statusy a komentáře na fb. 😁

Hakunamatata

Více než 200

quentos

Více než 200

Váhal jsem mezi touto a poslední odpovědí – ale pak jsem usoudil, že na to číslo rulička netřeba. Tempem cca jedna kniha měsíčně, na osmiletém gymnáziu dvě knihy měsíčně, tak kolik to dělá? Čtu cca od čtyř let věku. Napočítal jsem tudíž celkem něco přes 500.
Doplňuji:
tak jsem zvolil správně, teď mi teprve došlo, že ta poslední možnost bude zřejmě stanovisko nečtenářů :{)> mám dlouhý vedení :{D>

marci1

Více než 200

Doplňuji:
Myslím si, že kdybych měla ty peníze, co stály, tak se mohu vydat na cestu kolem světa. 🙂

anonym

Více než 200

Těch bylo a ještě bude.(doufám)Více jak 200.Některé knihy i vícečetné repete.

Drap

Více než 200

Dopočítat se mi nepodaří

Kolmon

50-200

Klára K.

Více než 200

Doplňuji:
Já nevim, prostě nespočet, ve škole o přestávce se nudim, tak si čtu 😁

Orange

50-200

Gigul

20-50

Je mi 15 , takže jsem toho zatím moc nestihla , ale myslím si , že mám celkem dobré skóre. Většinu lidí co znám z mého a okolí v mém věku vůbec nečtou ( poslední co četli byl Krteček ;) Čtu i kníížky v angličtině a ty trvají déle takže je různé kolik knížek přečtu ročně.