sisi0110

Kolik kilometrů má trasa Praha-Vídeň a Praha-Mnichov po silnici?

Chci si koupit letenku a nevím jestli letět z Vídně nebo z Mnichova, cena je stejná, takže by mě zajímalo co je přijatelnější trasa pro jízdu autem a jak dlouhé trasy jsou.

Nejlepší odpověď
anonym

~334km, ~3:32hod – Praha → Vídeň
~383km, ~3:34hod – Praha → Mnichov

došel jsem k tomu velmi snadno, zde http://route.tom­tom.com … stačí zadat startovní pozici a cílovou pozici, uvést v kterou hodnu kterého dne chcete vyrazit a tomtom vam naplanuje idealni trasu – doporučuji vyzkoušet ono se to může hodit docela často.
Doplňuji:
proč tomtom ? je to profesionalni navigační systém používaný v automobilech, jeho schopnost plánovat efektivní trasu je mnohem lepší než u obecných map na internetu. Hlavně díky HD Traffic (schopnost vyhýbat se aktuálním uzávěrkám) a IQ Route (schopnost zohlednit průměrnou průjezdnost všech silnit v dané části dne, a dni v týdnu)

Zdroj: route.tomtom.com

Další odpovědi
Luss

podle planovace tras na google
Praha – Viden 342km (cas cesty 3 h, 41 min.)
Praha – Mnichov 382km (cas cesty 3 h, 40min).
takze je to temer nastejno. Asi bych vybirala podle moznosti parkovani (cena atd). Mnichov je o kousek dal, ale zase vsechno skoro po dalnici, takze casove je to stejne.

ReHu

přikládám cestu Pha – Mnichov, Pha – Vídeň si najdi sama.

http://www.ma­py.cz/#mm=ZTtT­cP@sa=r@st=r@srq=rou­te(fast%2Ctoll)%3A­obec%20Praha%2C%20o­kres%20Hlavn%C3%AD%20m%­C4%9Bsto%20Pra­ha%2C%20%C4%8Ces­k%C3%A1%20repu­blika%3EMnichov%20-%20M%C3%BCnch­en%20Stadium%20(A­llianz%20Arena)@scrd=133­081747,135953785,1263771­39,129476146,239467666@x­=129683780@y=132714898@z­=6