tterezka

Kolik je jedna třetina ze dvou třetin????

Nejlepší odpověď
quentos

to je sice všechno hezké, dotaz byl ale určitě mířen na počítání se zlomky ve škole, tedy bez kalkulačky.
Předložku „z“ si vždy můžeme nahradit znaménkem krát. Zlomky násobíme tak, že vynásobíme nejdřív čitatele mezi sebou, pak jejich jmenovatele mezi sebou.
(1/3) . (2/3) tedy spočteme jako 1.2 lomeno 3.3, vyjdou dvě devítiny.

Další odpovědi
mosoj

(2/3) : 3 = (2/3) x (1/3) = 2/9 =0,2222222
Doplňuji:
To říká moje hlava. Kalkulačku nemám.

isteron

Moja kalkulačka hovorí, že 22,22222222222 %.

bolak

Koukáš na hokej?
Přece když jsou odehraný dvě třetiny zápasu tak komentátor vždycky ohlásí že už je za námi šedesát šest celých šest šest šest šest šest šest šest šest šest…procent celkové hrací doby.

A pokud z tohole chceš ještě jeednu třetinu, tak to jen vydělíš třema a máš těch 22,2222% , kterejch tady pár lidem náhodně vyšlo ;)

(hlavně si hokej neplést s fotbalem, tam je to celé postavené nahlavu, třetiny jsou tam jen dvě a říká se jim poločasy)

Michal Kole

Máš celek který je třeba 512

Dvě třetiny jsou zlomek (2/3) * celek (512)

to jest 341

Teď uděláš něco podobné

341 vynásobíš zlomkem 1/3 , je to defakto 341 / 3 a vyjde ti 113,7

balca

300 triliard světelných mil,nano.piko sekunda.

venkovan

To záleží při jaké příležitosti. Pokud se dělí moc dobrý dort, tak Tvoje třetina ze dvou třetin pro ostatní musí být větší než ty dvě třetiny.
Je to zajímavé, ale je takzvaný zákon dělení dortu na díly