Misulka_X

Jedná se o zobrazení? (Matematika)

Měla jsem zadanou matici sousednosti a zjistit, zda se jedná o injektivní zobrazení.
Matice byla podobného typu:
Sice podmínka pro injekci splněná je, v každém sloupci je maximálně jedna jednička, ale vrtá mi hlavou, zda se bude jednat o zobrazení, když máme takovýto nulový řádek. Pokud by to nebylo zobrazení, nebyla by to ani injekce.
Prosím o jednoznačnou odpověď, nikoliv pouze odkazování na Wikipedii.
Díky.

Odpovědi
Quimby

Jedná se tedy o maticové zobrazení? Nevidím důvod proč by v maticovém zobrazení nemohl být nulový řádek.

Ale nesouhlasím s tím, že se jedná o injektivní zobrazení. Pro injektivní neboli prosté zobrazení platí, že jádro tohoto je pouze nulový vektor. Nebo také, že žádne dva různé vektory se nezobrazí na stejný vektor. Což určitě není pravda, vem si jen vektory (0,1,0) a (0,2,0).