Avatar uživatele
Mystery_M

Kolik je 10 g newtonů?

Dostala jsem za úkol toto vypočítat a nevím si s tím rady, vím, že 100g = 1 N, ale jak je to s 10 g?

Zajímavá 0 před 1283 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
metro

  1. Newtn neexistuje
  2. Co desetigramového?
  3. Pokud myslíte newton, tak to je jednotka síly, zatímco gram je jednotka hmotnosti, takže otázka nemá smysl.
  4. Vraťte se do školy, když neumíte trojčlenku ani dělit deseti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Jednotkou hmotnosti je kilogram nebo gram, jednotkou síly je 1 newton. Podle definice je síla součin hmotnosti a zrychlení. Hmotnost znáš, ale zrychlení neznáš, protože jsi neuvedla podmínky – jiné je to na Zemi, jiné na Jupiteru a pod. A pokud to máš na trojčlenku a nevíš jak dál, tak to je špatné.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Otázka by neměla být položena tak jako tady (kolik newtonů je 10 gramů), takto to nedává smysl. Takto položit otázku je matoucí. Otázka má pravděpodobně znít takto: „Jak velkou gravitační silou působí Země na těleso o hmotnosti 10 gramů, které se nachází v blízkosti povrchu Země?“ Tato síla je přímo úměrná hmotnosti tělesa. Pro těleso o hmotnosti 1 kg tato síla činí přibližně 9,81 newtonu, to se někdy pro jednoduchost zaokrouhluje na 10 newtonů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Když 100g je 1N, tak 10g je 0,1N.
https://slide­player.cz/sli­de/2443776/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

V tomto znění je otázka nesmyslná. Kolik litrů je půl hodiny?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mystery_M

Dobře už vím že to je 0,1N, ale s tímto problémem jsem se setkala poprvé a nevěděla jsem jestli to vůbec jde…

před 1283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Nejde. Nelze klást rovnítko mezi jednotku hmotnosti a jednotku síly! Pokud to po tobě někdo vyžaduje, je to OSEL!

před 1283 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek