štamgast

Kolik jazyků ovládádte a jaké? Včetně mateřského a Slovenského.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Tři

Již po několikáté vložná stejná otázka včetně anketní.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-jazyku-umite-vcetne-cestiny

Další odpovědi
quentos

Pět

angličtinu, němčinu, francouzštinu

otázkou je, co je to „ovládat“ – pokud to znamená dobře rozumět a domluvit se v běžných životních situacích, pak bych tam francouzštinu nepočítal, v té jsem „věčný mírně pokročilý“

lexx

Šest a více

Polsky, rusky, šlonzacky, část.anglicky, málo německy (umím koupit hamburger, knihu a a lístek na metro) Algol, Fortran, Cobol, Pascal, Turbo Basic.

vagra

Pět

Pokud „ovládáním“ máte na mysli domluvit se na běžné komunikační úrovni, tedy mimo speciálních a odborných výrazů, pak se domluvím pěti jazyky. Polsky, rusky a anglicky.
Vzhledem k tomu, že pocházím ze Slezska, kde je jak známo němčina vcelku běžná, bych se nestratil ani v německy mluvících zemích, což mám i prakticky odzkoušeno.

Adri ..

Jeden

láďa1

Tři

DusanOrlik

Jeden

Druell

Tři

Toga

Čtyři

Tak umim česky – rozumim slovákům a možná bych se i domluvila :D
Dále umim anglicky a 2. rokem mám němčinu.
Ráda bych se učila i francouzky.. no uvidíme :)

kurec

Dva

angličtina a francouština