Avatar uživatele
Kelt

Kolik herců má jméno Rudolf Hrušínský?

Já znám tři, ten co hrál např. majora Kalaše, jeho syn hrál v Postřižinách a nejmladší hrál ve filmu Discopříběh. Asi bude se mnou většina souhlasit. Proč kladu otázku? Dívám se na film – Ves v pohraničí natočenou v roce 1948, a má tam hrát Rudolf Hrušínský mladší. Jenomže se tam objevil ten major Kalaš, respektive student Vaněk z filmu Cesta do hlubin študákovy duše. Tedy, když tento je mladší, potom mi uniká jeho otec, ale s tím jsem se nesetkal. Myslím jako s hercem ve filmu. Možná je to chyba ve filmu, ale možná, že ten herec opravdu hrál, ale nevím kde. Ví to někdo? Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, nada 5 před 1115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Čtyři. Profil Rudolfa Hrušínského nejstaršího je v odkaze (žil 1897 – 1953). Nejznámější Rudolf Hrušínský žil 1920 – 1994, R. Hrušínský ml. je ročník 1946 a R. Hrušínský nejml. ročník 1970.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/tvurce/963-rudolf-hrusinsky-nejst/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, čtyři:
Rudolf Hrušínský starší (1920–1994) – český herec, nejznámější nositel tohoto jména
Rudolf Hrušínský mladší (* 1946) – český herec, syn Rudolfa Hrušínského staršího
Rudolf Hrušínský nejmladší (* 1970) – český herec, syn Rudolfa Hrušínského mladšího
Rudolf Hrušínský nejstarší (1897–1956) – český herec, zejména divadelní, otec Rudolfa Hrušínského staršího
(Wiki)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek