eLx

Kolik gramů váží litr vodky?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jednoduchý, ne?
Chlast je z absolutní většiny jen líh a voda, voda má hustotu cca 1000 kg/m3, líh cca 800 kg/m3. Pak záleží kolik procent má daná vodka, při pro vodku obvyklých 40 % ti to vyjde lehce přes 900 kg/m3, tedy jeden litr má pak cca 0,9 kg.

Další odpovědi
Berušinka

1l=1kg – platí pouze pro VODU … a tohle je vodka (alkohol)…nevím, třeba má stejnou hustotu jako voda…
Doplňuji:
myslela jsem skoro stejnou … ale ted na to koukam .. kolik má alkohol hustotu … je to dost velký rozdíl … počítat to přesně nebudu =)

kubla

cca 920 gramů

Skinn3r

1 litr = 1kg 1kg= 1000g ?