Elaela

Kolik piva, kolik vína a kolik vodky je 40 gramů alkoholu?

Zajímá mne, jaké množství různých alkoholů se rovná 40 gramům nebo jestli je někde nějaká kalkulačka na výpočet. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Všechny uvedené druhy alkoholických nápojů mohou mít velmi rozdílné obsahy alkoholu. Obecně se to dá spočítat jako m(množství alkoholu) = V (objem nápoje) * x(procentuální obsah/100. Ale pozor, v potravinářském průmyslu se používají z komerčních důvodů % objemová, takže výsledek musíme ještě vynásobit * 0,789 a máme to v hmotnostních jednotkách.