Avatar uživatele
anonym

Kolik ethanolu na doušek methanolu?

Poněvadž neexistuje přesné dávkování – přeci musí být 100% dávka – ne?
Doplňuji:
Přijde ti vtipné, že jsem vypil směs do ostřikovačů v lahvi od limonády? Naštěstí, jak píši, jsem tomu od začátku nevěřil (modrá barva, minutu jsem to čichal, …) a jen zkusil malý doušek – hned jak to divně chutnalo, tak jsem začal s rumem… Nakonec jsem našel původní láhev – tam je jen ethanol a barviva – je to 10 minut a vše OK.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Mám strašně rád ignoranty, kteří píší jen proto, aby byli zajímavý. Pokud chceš vědět, jak namíchat 30 % roztok metanolu v etanolu, je výsledek jednoznačný – navážím, nebo odměřím, potřebné údaje najdu v tabulkách. Metanol je jed, napiješ se, například 10 g, oslepneš, 30 g a je to smrt. Ale to neplatí pro každého stejně. Záleží na hmotnosti, pohlaví, stáří atd. Je pravda, že etanol je protijed na metanol, ale záleží, kolik člověk vypil metanolu a za jak dlouho se mu dá etanol.
Pokud to chceš vědět přesně u sebe, doporučuji metodu pokus omyl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

No chtěl jsem napsat, jestli jsi si jistý, že směs obsahovala metanol . On se tak často nepoužívá, Do roku 2010 byl zakázán úplně a většina výrobců se stejně jeho používání jako směsi do ostřikovačů vzdala. Ono tě totiž otráví i jenom dýchání jeho par a použití ostřikovače je v autě docela dost cítit ( nemám na mysli auta za mega a více).

Žádné přesné dávkování antidota neexistuje.

Pro Kelta : Na míchání roztoků existuje jednoduché křížové pravidlo, které pracuje s poměry. Takže pak stačí obyčejná sklenička.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek