Kolik ethanolu na doušek methanolu?

Poněvadž neexistuje přesné dávkování – přeci musí být 100% dávka – ne?
Doplňuji:
Přijde ti vtipné, že jsem vypil směs do ostřikovačů v lahvi od limonády? Naštěstí, jak píši, jsem tomu od začátku nevěřil (modrá barva, minutu jsem to čichal, …) a jen zkusil malý doušek – hned jak to divně chutnalo, tak jsem začal s rumem… Nakonec jsem našel původní láhev – tam je jen ethanol a barviva – je to 10 minut a vše OK.

Nejlepší odpověď
Kelt

Mám strašně rád ignoranty, kteří píší jen proto, aby byli zajímavý. Pokud chceš vědět, jak namíchat 30 % roztok metanolu v etanolu, je výsledek jednoznačný – navážím, nebo odměřím, potřebné údaje najdu v tabulkách. Metanol je jed, napiješ se, například 10 g, oslepneš, 30 g a je to smrt. Ale to neplatí pro každého stejně. Záleží na hmotnosti, pohlaví, stáří atd. Je pravda, že etanol je protijed na metanol, ale záleží, kolik člověk vypil metanolu a za jak dlouho se mu dá etanol.
Pokud to chceš vědět přesně u sebe, doporučuji metodu pokus omyl.

Další odpovědi
mosoj

No chtěl jsem napsat, jestli jsi si jistý, že směs obsahovala metanol . On se tak často nepoužívá, Do roku 2010 byl zakázán úplně a většina výrobců se stejně jeho používání jako směsi do ostřikovačů vzdala. Ono tě totiž otráví i jenom dýchání jeho par a použití ostřikovače je v autě docela dost cítit ( nemám na mysli auta za mega a více).

Žádné přesné dávkování antidota neexistuje.

Pro Kelta : Na míchání roztoků existuje jednoduché křížové pravidlo, které pracuje s poměry. Takže pak stačí obyčejná sklenička.