M15M

Kolik dnů je od pondělí do středy?

Když něco trvá od pondělí do středy, tak to jsou tři dny, ne? A nebo to naše matikářka nechápe?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
marci1

Doplňuji:
Od začátku pondělí 0,00 hod. do středy 0,00 hod. jsou 2 dny. 🙂

Daphne

Taky si myslím, že to jsou 3 dny…
Dejme tomu.Pracuji od pondělí do středy…a to jsou 3 dny… Mají otevřeno od pondělí do středy…mají otevřeno 3 dny v týdnu… Nikdo neudal čas od kdy do kdy…jen prostě od pondělí do středy… dejme tomu od začátku pondělí.do konce středy…to jsou 3 dny… Časová osa jde skrze 3 dny… Den má sice 24 hodin, ale my se neptáme na hodiny…ale dny.. 🙂

Funna

pro jednoduchost vezměme jako výchozí bod poledne…poledne v pondělí až poledne ve středu je 48 hod…protože od PO 12:00 až do ÚT 12:00 je to 24 hod + ÚT 12:00 až ST 12:00 je zase 24 hod…a kolik je 48 hod dní? .-)…takže třetí den začne až po poledni ve středu…ale pořád to nejsou 3 dny…ty to budou až ve čtvrtek v poledne…

crissi

Je to jasný.

talka

Podle toho, zda se počítá celá středa. A vůbec: je třeba znát bližší časové údaje – pondělí12:00 až středa 12:00=2 dny!
Doplňuji:
Omluva: teprve jsem si všimla, že totéž už psala Funny.

lizatko11

led

Otázka „Kolik dnů je od pondělí do středy?“ vzhľadom na matematicko-filozoficky nesprávnu formuláciu má 3 odpovede:
1 – matematicky správna odpoveď: medzi pondelkom a stredou je 1 (jeden) deň
2 – s polužitím zamlčaného výrazu „včetne“ môže mať dve možnosti:
2a – … včetne (oboch dní) má 3 (tri) dni
2b – … včetne pondelka, alebo včetne stredy má 2 (dva) dni.

M15M, ktorý variant si vyberiete?

annas

I když nejsem matikářka, považuji formulaci otázky za nepřesnou, proto jsem raději nereagovala.

led

Pravdu má matikářka, pretože matematika vyžaduje presnosť aj vo vyjadrovaní.

huxa

Ano, formulace je velmi nepřesná. Ve školství jsem se ovšem setkal vždy s tím, že se bralo včetně obou dvou dnů, tudíž od pondělí do středy bych už chápal spíše jako tři dny.

led

Ano toto je bežné (Ľudové) užívané počítanie

anonym

To je zase ale pitomá anketa…
:-O
Mezi pondělkem a středou je jen jeden den – a to úterý…
___
Ale správná odpověď může být i dva dny (Po-Út či Út-St) a nebo tři dny (Po-Út-St) – podle toho, jak definuješ „od“ a „do“ – zda včetně jmenovaného dne a nebo ne.
Jediný nesmysl je tvá anketa.